لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۰

تحقیق در باره تیراندازی در فورت هود ادامه دارد


ژنرال مارک میلی
ژنرال مارک میلی
تحقیقگران به جستجو جهت یافتن پاسخ هایی برای حادثه تیراندازی در پایگاه نظامی فورت هود در تکزاس در روز چهارشنبه که ۴ کشته و ۱۶ مجروح برجا گذاشت ادامه می دهند.
تحقیقات در این باره که آیا ۴ ماه خدمت تیرانداز در عراق احتمالا در عمل او تاثیرداشته است ادامه دارد، اما هنوز به انگیزه وی پی برده نشده است.

یک تحقیقگر می گوید مقامات با همسر مرد، که پس از تیراندازی خودش را کشت، به گفت و گو خواهند نشست و خانه و کامپیوترهایش را جستجو خواهند کرد.

جان مک هیو، وزیر ارتش آمریکا روز پنجشنبه در یک کمیته سنا گفت مرد مسلح مستقیما در عملیات جنگی در عراق درگیر نبود، و افزود ماه پیش یک روانشناس او را معاینه کرد و هیچ علامتی از خشونت در وی دیده نشد.
مک هیو گفت تحقیقگران علامتی که نشان دهد تیرانداز با سازمان های افراطی ارتباط داشت، پیدا نکرده اند.
ارتش نام تیرانداز را منتشر نکرده است، اما مقامات غیر نظامی او را ایوان لوپز، سرباز، معرفی کردند.

مسئولان بیمارستان در تکزاس می گویند وضع ۳ مجروح بحرانی است و ۳ نفر دیگر به جراحی بیشتری نیاز خواهند داشت.

ژنرال مارک میلی فرمانده پایگاه فورت هود می گوید تیرانداز خود را در حالی که یک دژبان به او نزدیک می شد، با یک اسلحه نیمه خودکار کشت.

میلی گفت مقامات معتقد نیستند که حادثه به تروریسم مربوط بود، و مرد در روند آزمایش برای ناهنجاری های عصبی پس ازتنش قرار داشت.

فورت هود در سال ۲۰۰۹ نیز صحنه تیراندازی بود که در آن یک روانشناس ارتش پرسنل را به گلوله بست، ۱۳ تن را کشت و بیش از ۳۰ نفر را مجروح کرد.
XS
SM
MD
LG