لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۵

استیلای سرباران سوریه بر دو روستا


نیروهای دولت سوریه دو روستا در نزدیکی مرز لبنان را در پی زدوخورد با رزمندگان مخالف تصرف کرده اند.

گزارش اسوشیتد پرس به نقل از تلویزیون دولتی حاکی است نیروها بامداد شنبه بر روستاهای فلیته و راس معاره مسلط شدند و راه تدارکاتی عمده ای را جهت ورود اسلحه و رزمنده به داخل سوریه قطع کردند.

گروه ناظر بر حقوق بشر در سوریه تائید کرد سربازان به سوی روستاها پیش می روند، با این حال هنوز معلوم نیست آنها به دست نیروهای دولتی افتاده اند یانه.

گروه گفت سربازان از حمایت اعضای گروه حزب الله لبنان برخوردار هستند.

روستا ها جدیدترین هدف های هجوم ارتش سوریه در منطقه کوهستانی مرزی قلمون در پی تصرف شهر یابرود در اوائل مارس بودند. از زمان آغاز حمله در ماه نوامبر، دهها هزار سوری به لبنان گریخته اند.

فلیته، در حدود ۷ کیلومتری مرز، گذرگاه عمده ای برای ورود شورشیان به داخل سوریه بوده است.

قلمون ارزش استراتژیک عمده ای برای دولت دارد، زیرا بزرگراه اصلی شمالی – جنوبی که دمشق را به قرارگاه های دولت در امتداد ساحل مدیترانه ارتباط می دهد از آن می گذرد.

تلویزیون دولتی لبنان گفت جنگ حدود ۷۰۰ سوری را ناچار ساخت به شهر مرزی ارسل فرار کنند. گزارش همچنین حاکی است هواپیماهای جنگی سوریه به حاشیه ارسل حمله کردند، اما معلوم نیست آیا تلفاتی نبز وارد آمد یانه.

گروه ناظر همچنین گزارش داد در استان ساحلی لاذقیه هواپیماها که مناطقی را که شاهد زدوخورد بین شورشیان وسربازان بوده اند بمباران کردند.
XS
SM
MD
LG