لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۸

کنفرانس ملی سلامت روانی در کاخ سفید


کنفرانس ملی سلامت روانی که روز دو شنبه در کاخ سفید برگزار شد، بر گفتگوی ملی برای آگاهی و افزایش درک عمومی در جامعه در مورد آنان که دچار ناراحتی های روانی هستند؛ تمرکز داشت.
دفتر مطبوعاتی رئیس جمهوری آمریکا پیش از برگزاری کنفرانس ملی سلامت روانی در کاخ سفید سابقه ای را در چارچوب این که سلامت روانی بخشی از تلاش دولت اوباما برای دستیابی به یک گفتگوی ملی جهت درک و آگاهی بیشتر مردم از سلامت روانی است؛ منتشر کرد.
در این برنامه آمده است که دولت می خواهد پایه های پیشرفت را در این زمینه آماده کند و بخش خصوصی را برای کمک به این امر به یاری بگیرد، خدمات لازم را تاًمین کند، و جوانانی را که بین شانزده تا بیست و پنج سال دارند و دچار این بیماری هستند، بیشتر حمایت کند.
پرزیدنت اوباما در سخنان افتتاحیه خود در این کنفرانس گفت " این تنها کافی نیست که ما به آمریکائی هائی که نیاز به مداوا دارند، کمک کنیم. ما همچنین باید اطمینان یابیم که امکانات معالجه، هنگامی که آنان می خواهند از آن استفاده کنند برایشان آماده است".
پرزیدنت اوباما در سخنانش، اشاره مستقیمی به لایحه کنترل اسلحه که تصویب آن یکی از اولویت های سیاست داخلی رئیس جمهوری است؛ نکرد. با این همه گفت درمان بهتر برای آنان که دچار ناراحتی های روانی هستند، می تواند از تراژدی های جمعی جلوگیری کند.
آگاهی از سابقه سلامت روانی خریداران اسلحه، یکی از مواردی است که در لایحه کنترل اسلحه که رئیس جمهوری آز آن حمایت می کند؛ آمده است. پرزیدنت اوباما همچنین گفت " من می خواهم به روشنی بگویم که اکثریت زیادی از آنان که از بیماری های روانی رنج می برند، به اعمال خشونت آمیز دست نمی زنند و هرگز برای خود یا دیگران ایجاد تهدید نمی کنند".
بسیاری بر این باور بودند که احتمال دارد رئیس جمهوری روز 2 شنبه " پیمان کنترل تسلیحات" سازمان ملل متحد را امضا کند، اما کاخ سفید در این باره سخنی نگفت. این
پیمان حدود دو ماه پیش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به تصویب رسید و بلافاصله از سوی طرفداران حمل اسلحه با مخالفت روبرو شد.
XS
SM
MD
LG