لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۳۵

مشایی: بحث رد صلاحیت ها اصالت ندارد


به گزارش خبرگزاری فارس،در پایان جلسه روز چهار شنبه هیئت دولت، اسفندیار رحیم مشایی رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد و نامزد انتخابات ریاست جمهوری از سوی دولت، به خبرنگاران گفت ستاد انتخاباتی ندارد. او افزود آقای شیخ الاسلامی مسئولیت ستاد مردمی او را برعهده دارد. که به گفته او از مدت ها پیش تشکیل شده است. او از جزئیات فعالیت های این ستاد ابراز بی خبری کرد.

مشایی همچنین در مورد این که در سفرهای استانی رئیس جمهوری را همراهی خواهد کرد یا خیر گفت: «ممکن است همراه رئیس‌جمهور به سفرهای استانی بروم اما در چارچوب قانون حرکت می‌کنیم و هر جا قانون مجاز بداند، حرکت خواهیم کرد و برخلاف قانون، حرکتی نخواهیم کرد».

مشایی درباره امکان رد صلاحیتش توسط شورای نگهبان گفت این بحث جدیدی نیست و از مدت ها پیش مطرح بوده . او طرح بحث رد صلاحیت ها را دارای اصالت ندانست و آن را نگاهی منفی در جهت به گفته او تحقق حماسه سیاسی دانست.

مشایی این سوال را که آیا در پی انتخابات فتنه و آشوب خواهد شد، بی اساس و برخلاف مصالح ملی اعلام کرد و افزود : ما تنها به خلق حماسه فکر می کنیم.

مشایی درباره شعار انتخاباتی خود گفت، هنوز شعارانتخاباتی ندارد. او در مورد شعار زنده باد بهار گفت: « این شعار انتخاباتی نیست و از دوسال پیش توسط آقای احمدی نژاد در مجامع بین المللی به کار رفته تا امام و منجی را معرفی کنیم.»

او علت حضور خود را در انتخابات، حل مشکلات مردم و ارتقای سطح زندگی ملت ایران در سطح جهانی توصیف کرد
XS
SM
MD
LG