لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۲

دعوت تشکل ها و گروه ها از هاشمی در آخرین مهلت


voa pnn hashemi rafsanjani
voa pnn hashemi rafsanjani

در حالی که تنها یک روز از مهلت ثبت نام برای انتخابات باقی مانده است، دعوت ها از اکبر هاشمی رفسنجانی برای شرکت درانتخابات همچنان ادامه دارد

دعوت هایی که از آقای هاشمی برای ثبت نام به عنوان نامزد ریاست جمهوری انجام می شود، به صورت های گوناگون صورت می گیرد. دیدارهای جمعی، گفت و گوهای انفرادی و بیانیه های کتبی انجمن ها و تشکل ها.

خبرگزاری کار ایران از انتشار بیانیه های ۱۳ انجمن و تشکل صنفی ، دانشجویی و بسیجی که در آخروقت روزجمعه به دفتر این خبرگزاری رسیده خبر داده است. در این بیانیه ها از رهبر دولت سازندگی برای شرکت در انتخابات دعوت شده است.

بیانیه ای که دعوت دانشجویان دانشگاه های قم را در پای خود دارد از آقای رفسنجانی خواسته است به عنوان کسی که «بالاترین شایستگی را برای این مقام» دارد پا به میدان بگذارد.بخشی از این بیانیه می نویسد: «معتقدیم هاشمی رفسنجانی سیاستمداری است که اختلافها را به رسمیت می شناسد و با متانتی تحسین برانگیز مخالفین سرسختش را رقیب سیاسی می خواند.... او در دام حاشیه سازی و لجاجت اسیر نیست، اشتباهاتش را می پذیرد و بجای شعار دادن به اعتلای ایران اسلامی می اندیشد. آیا حالا زمان بازگشت هاشمی نیست؟ نوبت اعتدال نیست؟»

بخشی از بیانیه جمعی از کارکنان صدا وسیما از رفسنجانی چنین خواسته است:« بیایید با «تکیه بر همان عهد پیشین» راهی را که ...ناتمام مانده است با به کاربستن تجارب گرانسنگ گذشته و بهره مندی از تمامی ظرفیت های انسانی و مدیریتی در قالب «دولت ائتلافی » تمام کنیم! بیایید با اجرای طرح های فراموش شده ای چون «نظام جامع تامین اجتماعی» طعم واقعی عدالتی راستین را به کام فقرا و محرومان بچشانیم....»

کمپین دانشگاهیان و حوزویان دعوت از آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به درآمد « افسانه ای» نفت در دولت های نهم و دهم در کنار «مدیریت ضعیف اقتصادی» و «ماجراجویی در سیاست خارجی» بازگشت به اعتدال و تنش زدایی باتشکیل «دولت وحدت ملی» را راه «التیام زخم های موجود» دانسته و برای تحقق آن از رفسنجانی دعوت کرده اند تا در انتخابات شرکت کند.

طلاب و روحانیان جوان حوزه علمیه قم در بیانیه ای تاکید کرده اند که پس از «بررسی راه کار های عملی مختلف نامزدهای احتمالی» طرح «دولت وحدت ملی» را با کاندیداتوری آقای رفسنجانی واقع بینانه ترین و امکان پذیرترین روش دانسته واز همین رو از او دعوت کرده اند که در انتخابات ثبت نام کند.

دانشجویان دانشگاه های دولتی و آزاد اسلامی مازنداران، گلستان و گیلان، جمعی از دانشجویان و طلاب بسیجی تهران، جمعی از دانشجویان بسیجی دانشگاه های تهران، جمعی از خانواده های شهدا، ایثارگران، دانشجویان و طلاب بسیجی، جبهه حامیان دولت وحدت ملی، طلاب حوزه های علمیه قم، مشهد، تهران، اصفهان و سراسر کشور، اصلاح طلبان مازندران، گیلان، گلستان، و ستاد آفتاب صبح امید در بیانیه های مشابهی خواستار ثبت نام رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و ورود اوبه صحنه انتخابات شده اند.
XS
SM
MD
LG