لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۴۷

مبادا عمو زاده ام باشد؟


در کشوری که تنها ۳۲۵،۲۸۱ نفر جمعیت دارد، واقعا بعید نیست که تصادفا افراد با یک خویشاوند نزدیک وارد رابطه شوند. وبسایت اخبار ایسلند نوشت:‌ «دو نفر با هم وارد رابطه می شوند و بعدا در یک گردهمایی خانوادگی یا مراسمی از این قبیل ناگهان به همدیگر برمی خورند. این را هر کسی شنیده یا تجربه کرده است.»

حالا برای مقابله با این مسئله یک «اَپ»‌ درست شده است.

سه شرکت تحقیقاتی بر اساس بانک اطلاعات ژنتیکی بیش از ۷۰۰ هزار نفر، یک اپ اندروید طراحی کرده اند که به کاربران امکان می دهد تا در همان اول ، پیش از آن که رابطه پیشرفت کند ببینند الگوی ژتنیکی شان با طرف مقابل چقدر نزدیک و شبیه است. شعار اپ جدید هم این است:‌ «قبل از رفتن به رختخواب، اپ را ببین!»

گلوبال پست قبلا در سال ۲۰۱۱ گفته بود که با شهری شدن هرچه بیشتر ایسلند، روابط جنسی در این کشور بیشتر و بیشتر شکل مبهم به خود می گیرد. وبسایت بانک اطلاعاتی ژنتیکی این جزیره پر از آتشفشان و چشمه های آب گرم در شمال اقیانوس اطلس، نقش مهمی در کمک به زوج ها برای یافتن ریشه های مشترک ایفا کرده است. احتمالا داشتن اپ این وبسایت برای شناسایی شجره نامه ژنتیکی افراد کمک بزرگ و سریعی است.

البته در کشور کوچک ایسلند سوال این نیست که آیا افراد با هم فامیل هستند یا نه، بلکه سوال این است که چقدر به هم نزدیکند. تکنولوژی جدید به افراد امکان می دهد بررسی کنند که آیا واقعا دوست دارند با عموزاده های نزدیکشان وارد رابطه شوند. با این اپ، احتمالا ایسلندی ها کمتر در میهمانی های خانوادگی سورپریز خواهند شد.

XS
SM
MD
LG