لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۷

دوربین ضد آب شش سال بعد هزاران مایل دورتر پیدا شد


دوربینی که شش سال پیش گم شده بود، ۶۲۰۰ مایل دورتر در ساحلی در تایوان پیدا شد.

لیندسی اسکالان، صاحب دوربین ماجراجو، آن را در سال ۲۰۰۷ در جریان یک غواصی شبانه در جزیره‌ای در هاوایی گم کرد.

لیندسی می گوید هنگام غواصی آب خیلی پرتلاطم بود و شن‌های فراوانی در آب موج می زد به طوری که دید را مخدوش می کرد. او به یک شبکه خبری هاوایی گفت که فردای شب غواصی به ساحل رفته به این امید که امواج دوربین را به ساحل آورده باشند. او گفت: «پیدایش نکردم و تسلیم شدم. خیلی ناامید شده بودم چون کلی عکس از تعطیلاتی که سپری کرده بودم تویش بود. قیمت دوربین هم که به جای خود.»

این دوربین ضدآب سالها در اقیانوس آرام مسافرت کرد تا این که یک ماه پیش بالاخره یک کارمند خطوط هوایی چین پیدایش کرد. دوربین آسیب دیده بود اما کارت حافظه‌اش دست نخورده بود و عکس‌های ثبت شده در آن همگی بازیافت شدند.

خطوط هوایی چین کمپینی را برای یافتن صاحب دوربین به راه انداخت و از جمله از رسانه محلی هاوایی نیوز نوع کمک خواست تا خبر را در سطح جهان منتشر کند. طولی نکشید که یکی از دوستان خانم اسکالان خبر را به او رساند.

لیندسی اسکالان گفت: «باورکردنی نبود که خبر مربوط به دوربین من بود و تمام عکس‌هایم پیدا شده بودند. نمیشد باور کرد که دوربین این همه مدت در آب شناور بوده و حافظه‌اش دست نخورده باقی مانده بود.»

خطوط هوایی چین اعلام کرده که لیندسی اسکالان را به تایوان می رساند تا دوربینش را بگیرد اما صاحبکار جدید لیندسی باید با درخواست مرخصی او برای این سفر موافقت کند.

XS
SM
MD
LG