لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ ایران ۱۰:۰۰

کاهش خودکار هزینه های دولت آمریکا آغاز می شود


کاهش خودکار یک رشته از هزینه های دولت آمریکا، از روز جمعه آغاز می شود. این در حالی است که آخرین تلاش های سیاسی در سنای آمریکا برای حل اختلافات میان دموکرات ها و جمهوری خواهان برای جلوگیری از این کاهش وسیع شکست خورد.

قانونگذاران دموکرات پیشنهاد داده بودند که همراه با کاهش هزینه های دولت، درآمد های مالیاتی افزایش یابد، اما جمهوری خواهان با پیشنهاد افزایش مالیات مخالفت کردند.

میچل مککانل، رییس اقلیت جمهوری خواهان سنا گفت: «مردم آمریکا نمی پذیرند که طرح افزایش مالیات ها، با کاهش هزینه های دولت که هر دو حزب با آن توافق کردند، جایگزین شود.»

جمهوری خواهان پیشنهاد داده اند که در سال جاری میلادی در مجموع ۸۵ میلیارد دلار از هزینه های دولت کاسته شود و در عین حال به رییس جمهوری آمریکا برای نحوه اجرای آن آزادی عمل داده شود. اما دموکرات ها با این امر مخالفت کردند.

سناتور هری رید، رهبر اکثریت دموکرات سنا گفت جمهوری خواهان باید به کنگره آزادی عمل واقعی بدهند که بتواند یارانه های بی فایده را قطع کند، و مسیرهای دور زدن مالیات را مسدود کند، و قابلیت آن را داشته باشد که از ثروتمندترین ثروتمندان بخواهد تا کمی بیشتر مشارکت داشته باشند.

ریچارد دربین، قانونگذار دموکرات، ایده ی اجرای سیاست های ریاضتی را در حالی که اقتصاد همچنان ضعیف است، محکوم کرد. او گفت کاهش هزینه های دولت در این دوره به معنی کاهش فرصت های شغلی است. او گفت کاهش مشاغل به این معنی است که افراد کمتری مالیات خواهند پرداخت و افراد بیشتری به سمت کمک های دولتی کشیده می شوند و این نمی تواند نسخه ای برای توسعه اقتصادی باشد.

قرار است روز جمعه باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا و رهبران کنگره با یکدیگر دیدار کنند. سخنگوی کاخ سفید درباره احتمال عبور از این بن بست در نشست روز جمعه پیش بینی ایی نکرد. او گفت هیچ پیش شرطی برای انجام چنین دیداری وجود ندارد. او گفت این یک دیدار با رییس جمهوری است و هر موضوعی برای بررسی از سوی شرکت کنندگان می تواند مطرح شود.

باراک اوباما بارها نسبت به کاهش هزینه های خودکار دولت که قبلا در کنگره بر سر آن توافق شده بود، هشدار داده است. او گفته است این امر می تواند برای کارکرد بخش های مهم دولت مانع ایجاد کند و باعث آسیب و ناراحتی شود.


XS
SM
MD
LG