لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۸

جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی در تهران


جام جهانی کشتی آزاد و فرنگی دو هزار و سیزده از فردا اول اسفند در سالن دوازده هزار نفری مجموعه ورزشی آزادی تهران آغاز می شود.

این رقابتها با حضور ده تیم برتر کشتی جهان طی چهار روز برگزار می شود.

رشته کشتی فرنگی در دو روز نخست با حضور تیمهای ملی ایران، روسیه، ترکیه،بلغارستان،بلاروس، قزاقستان، ارمنستان، کره جنوبی، آذربایجان و مجارستان انجام می‌شود.

در روزهای سوم و چهارم اسفند نیز تیمهای ایران، روسیه، ترکیه، بلغارستان، بلاروس، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان، ژاپن و آمریکا به روی تشک خواهند رفت.

تیم ملی کشتی آزاد آمریکا که با چهارده آزاد کار و دو مربی راهی تهران شده در ترکیب خود از حضور قهرمانان المپیکی نیز سود می برد. اسکات کولمن، برنده مدال برنز المپیک لندن در شصت کیلو، جردن باروز قهرمان هفتاد و چهار کیلو گرمی المپیک لندن، جیک وارنر، قهرمان ۹۶ کیلوگرم المپیک لندناز اعضای تیم کشتی آمریکا هستند.

تیم کشتی آزاد آمریکا را در این رقابتها زکی جونز، قهرمان سال ۱۹۹۱ جهان و بیل زادیک قهرمان سال ۲۰۰۶ جهان که در المپیک لندن نیز در کنار این تیم بودند همراهی می کنند.

تیم‌های شرکت کننده در هر رشته آزاد و فرنگی در دو گروه پنج تیمی با هم رقابت خواهند کرد. کشتی فرنگی ایران که با سه قهرمانی پیاپی جام جهانی، پا به این رقابتها می گذارد، بعد از کسب سه مدال طلا و قهرمانی در المپیک دو هزار و دوازده حالا بدون سرمربی خود محمد بنا و طلایی های المپیک فقط از حضور بشیر باباجانزاده، دارنده برنز ۲۰۱۱ جهان بعنوان تنها کشتی گیر المپیکی در ترکیب جدیدش استفاده می کند.

گروه بندی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی دوشنبه شب در خانه کشتی تهران برگزار شد. در گروه اول تیمهای روسیه، بلاروس، بلغارستان، کره جنوبی، ارمنستان
و در گروه دوم ترکیه، ایران، قزاقستان، آذربایجان و مجارستان قرار دارند.

ایران فردا سه شنبه در نخستین رقابت خود به مصاف تیم ترکیه می رود.
XS
SM
MD
LG