لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۱

یک نماینده مجلس: احمدی نژاد به دنبال مهندسی انتخابات است


یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، رییس جمهوری ایران را متهم کرد که به دنبال «مهندسی انتخابات» ریاست جمهوری در ایران است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، ابراهیم آقامحمدی روز چهارشنبه گفت «احمدی نژاد آمده بود در راهپیمایی ۲۲ بهمن انتخابات را مهندسی كند.» ابراهیم آقا محمدی شعار «زنده باد بهار» را «رمز انتخاباتی جریان دولت» خواند.

محمود احمدی نژاد در سخنرانی ۲۲ بهمن، شعار«زنده باد بهار» را تکرار کرد. گفته می شود حامیان رییس جمهوری ایران این شعار را هنگام استقبال از محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی در بازگشت از مصر تکرار کردند.

ابراهیم آقامحمدی همچنین گفت:« باید این سوال از احمدی نژاد پرسیده شود كه آیا اعتقاد دارد با انتخابات آزاد انتخاب شده یا نه؟»

به گفته این نماینده مجلس شورای اسلامی، اگر محمود احمدی نژاد «اعتقاد نداشته كه انتخاباتش آزاد بوده، ریاست جمهوری وی تا كنون مشروعیت نداشته است و باید بگوید چرا و بر چه اساسی در جایگاه ریاست جمهوری تاكنون باقی مانده است.»

محمود احمدی نژاد آذرماه سال جاری، «در اولین همایش ملی قوه مجریه در حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران» از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی انتقاد کرده بود.

آقای احمدی نژاد در آن همایش خواهان برگزاری «انتخابات آزاد» شد و گفت طرح مجلس انتخابات رییس جمهوری را «بر اساس اعتقادات یک گروه» محدود می کند.

آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی در یک سخنرانی در دی ماه از اظهارات در مورد «انتخابات آزاد» انتقاد کرد و گفت:«دائم نگویند انتخابات باید آزاد باشد.» او گفت انتخابات در ایران همواره آزاد بوده است. مجلس خبرگان رهبری در ایران نیز اواخر دی ماه سال جاری، با صدور اطلاعیه ای، «القای انتخابات آزاد» را «توطئه دشمنان» خواند.
XS
SM
MD
LG