لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۸

رسالت: سازماندهی کودکان برای تکدی‌گری


روزنامه رسالت، چاپ تهران، در شماره روز شنبه خود در گزارشی با عنوان«بحرانی به نام تکدی‌گری»، به طور ضمنی «سازمان بهزیستی» را متهم کرده که با پوشاندن لباس متحدالشکل به کودکان کار و خیابان» از آنها برای تکدی‌گری استفاده می‌کند.

این روزنامه وابسته به جناح حاکم ضمن تاکید بر این که «یکی از نابه‌هنجاری‌های اجتماعی که نمایی از بحران در ساختار جامعه است مسئله تکدی‌گری است»، نوشته است که «گل‌فروشی، اسفند دودکنی، سی‌دی فروشی و... از جمله کارهایی است که تاکنون درمیان کودکان متکدی در سطح شهر‌ها رواج داشته اما مدتی است که کودکان متکدی با لباس‌های متحدالشکل در مناطق مختلف پایتخت دیده می‌شوند».

روزنامه رسالت یادآوری کرده که «در گذشته کودکان خیابانی و کار با هر لباس و وضعیتی در چهارراه‌ها و مناطق مختلف شهر اقدام به تکدی‌گری می‌کردند» و نوشته است که «اما به تازگی برخی از این کودکان لباس‌های فرم به تن دارند و گویا از سوی فردی یا گروهی سازمان‌دهی شده‌اند» و «در نگاه اول به نظر می‌رسد سازمان بهزیستی با دادن لباس‌های متحدالشکل به این کودکان آنها را سامان‌دهی کرده» است.

به گزارش این روزنامه، در سال ۹۰ شش هزار کودک خیابانی در کشور جمع‌آوری و در مراکز بهزیستی نگهداری شده‌اند که ۱۲۰۰ نفر آنان در استان تهران بوده‌اند.
XS
SM
MD
LG