لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۴

اتحادیه اروپا تعیین تاریخ مذاکره با ایران را تکذیب کرد


مایکل مان در واکنش به اظهارات مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران که زمان مذاکرات را اعلام کرده گفت تاریخی برای مذاکره بعدی تعیین نشده است.
مایکل مان در واکنش به اظهارات مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران که زمان مذاکرات را اعلام کرده گفت تاریخی برای مذاکره بعدی تعیین نشده است.
یک سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه گفت هیچ تاریخی برای ادامه مذاکرات هسته ای قدرت های برزگ با ایران تعیین نشده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مایکل مان روز جمعه در واکنش به اظهارات مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران، که ماه ژانویه را زمان مذاکرات اعلام کرده، گفت امیدوار است مذاکرات به زودی صورت گیرد اما تاریخی برای مذاکره بعدی تعیین نشده است.

وی افزود مقامات ارشد اتحادیه اروپا و ایران ۳۱ دسامبر (۴ روز قبل) برای تعیین تاریخ دور بعدی مذاکرات گفت وگو کرده اند.

سعید جلیلی، مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران، اوایل روز جمعه از برگزاری مذاکرات اتمی ایران با گروه پنج بعلاوه یک در ماه ژانویه، ماه جاری میلادی، خبر داده بود.

به گزارش رویترز، سعید جلیلی که به هند سفر کرده است، روز جمعه گفت: « موافقت کرده‌ایم که این مذاکرات در ژانویه انجام شود، اما تا این لحظه جزئیات این مذاکره نهایی نشده است.»

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، نیز به نقل از جلیلی اعلام کرد ایران «پنج محور» را برای از سرگیری مذاکرات پیشنهاد داده است. جلیلی گفت: «(اعضای)پنج بعلاوه یکگفتند پیشنهاد سازنده است و قرار شد مطالعه کنند و پاسخ بدهند، ولی اکنون شش ماه تأخیر داشته‌اند، البته اخیرا اعلام کرده‌اند که آماده‌اند به گفت‌وگوها برگردند.»

پنج بعلاوه یک در سال گذشته ميلادی سه دور از مذاکرات را با ديپلمات‌های ايرانی برگزار کردند، اما اين مذاکرات تاکنون به نتيجه‌ای نرسيده است.
XS
SM
MD
LG