لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۶

سنای آمریکا طرح دوری از پرتگاه مالی را تصویب کرد


سنای آمریکا، ساعات اولیه روز سه شنبه، طرح جلوگیری از سقوط به «پرتگاه مالی» را با ۸۹ رای موافق در برابر ۸ رای مخالف تصویب کرد.

جمهوری خواهان در کنگره آمریکا با کاخ سفید بر سر شرایطی که دولت را از «پرتگاه مالی» دور نگه دارد، به توافق رسیدند.

نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات کنگره آمریکا، برای جلوگیری اجرای یک طرح پیشین که شامل افزایش مالیات همه آمریکاییان و کاهش قابل توجه هزینه های دولت از ابتدای سال ۲۰۱۳ می شد، و به «پرتگاه مالی» شهرت یافته است، به مدت دو روز در حال گفتگو های فشرده بودند.

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا اقدام سنای آمریکا را تحسین کرد و از مجلس نمایندگان آمریکا نیز خواست «بدون وقفه» این لایحه را تصویب کند.

اکثریت سنای آمریکا را دموکرات ها و اکثریت مجلس نمایندگان را جمهوری خواهان تشکیل می دهند.

قرار است ظهر روز سه شنبه به وقت واشنگتن، مجلس نمایندگان آمریکا تشکیل جلسه دهد.

میچل مککانل، رهبر اقلیت جمهوری خواهان سنا گفت سازش صورت گرفته که از افزایش مالیات برای بیشتر آمریکاییان جلوگیری می کند، توافق مطلوبی نیست. او در عین حال از جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا برای همکاری با رهبران سنا برای رسیدن به این توافق تشکر کرد.

طبق سازش صورت گرفته، مالیات افرادی که بیش از ۴۰۰ هزار دلار در سال درآمد دارند، و یا زوج هایی که در مجموع بیش از ۴۵۰ هزار دلار درآمد دارند، افزایش خواهد یافت.
همچنین کاهش هزینه های برنامه های دفاعی و غیرنظامی دولت، به مدت دو ماه به تاخیر می افتد. این امر می تواند باعث ایجاد چالش دیگری برای دو حزب در کنگره شود.
XS
SM
MD
LG