لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۸

فرود اضطراری «هواپيمای آمريکايی» در اهواز


يک مقام شرکت هواپيمايی ايران روز يکشنبه، دهم دی ماه، اعلام کرد که يک هواپيمای تجاری کوچک آمريکايی در فرودگاه اهواز مجبور به فرود شد که دليل آن «نقص فنی» بوده است.

محمد رسولی نژاد، مديرعامل شرکت فرودگاه های کشور به خبرگزاری مهر گفته است که «اين هواپيما از نوع کوچک و تجاری بود که ۲۰ روز پيش در فرودگاه اهواز به زمين نشست».

به گفته وی، سرنشينان اين هواپيما سه نفر بودند که هنگام عبور از آسمان ايران دچار نقص فنی شد و به همين دليل اجازه فرود به آن داده شد.

مديرعامل شرکت فرودگاه های کشور افزوده است که «سرنشينان اين هواپيما پس از فرود، به سمت مقصد خود در کشورهای حاشيه خليج فارس رفتند و فعلا هواپيما در فرودگاه اهواز در حال تعمير است و به زودی در مسير قرار می گيرد.»

آقای رسولی نژاد توضيح نداده است که چرا اطلاع رسانی درباره فرود اين هواپيمای آمريکايی پس از ۲۰ روز انجام می شود.

سايت «تسنيم» درباره اين موضوع روايت متفاوتی از قول مديرعامل شرکت فرودگاه های کشور منتشر کرده و نوشته که «اين هواپيمای شخصی هفته گذشته از دوبی به سمت آمستردام در حال پرواز بود که به دليل نقص فنی درخواست فرود اضطراری در فرودگاه اهواز را داشت.‌ اين هواپيما هنوز منتظر رسيدن قطعات است و با تعويض قطعات معيوب از ايران خارج خواهد شد.»

اين سايت افزوده است: «ظاهراً اين هواپيما در اختيار يکی از تجار مطرح اماراتی بوده که از يکی از شرکت های خطوط هوايی آمريکا اجاره شده است و اين تاجر اماراتی برخی از سفرهای بين المللی خود را به وسيله اين جت فالکن انجام می داده است.»

خبرگزاری فارس نيز در گزارشی به نقل از عليرضا رباط، معاون استانداری خوزستان، زمان فرود اين هواپيما در فرودگاه اهواز را «ده روز» پيش عنوان کرده و مسير آن را دوبی به آمستردام دانسته است.

وی گفته که با «هماهنگی سفارت سوئيس در ايران» مسافران اين هواپيما به مقصد نهايی خود اعزام شدند.

ايران و آمريکا بيش از سه دهه است که روابط ديپلماتيک با يکديگر ندارند و از طريق کشور سوئيس با يکديگر در تماس هستند. (رادیو فردا)
XS
SM
MD
LG