لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۳

سلحشور: ۳ درصد از سینماگران به جمهوری اسلامی معتقدند


روزنامه خراسان در شماره روز شنبه خود نوشته است فرج‌الله سلحشور از فیلم‌سازان نزدیک به جناح حاکم می گوید: «تنها ۳ درصد سینماگران به جمهوری اسلامی معتقدند».

به نوشته این روزنامه، فرج‌الله سلحشور طی سخنانی در جشنواره عمار که آن را «جشنواره فیلم‌سازی انقلاب» توصیف کرد، گفت : «بیش از ۳۰ سال است که اهالی غیرمتعهد سینما و تلویزیون را تحمل کرده‌ایم به خاطر همین آثار آنها در دهه هفتاد، ۹۷ درصد آن ضدارزش است و این نشان می‌دهد که سینما پسرفت کرده و نسبت به گذشته بد‌تر شده و فرهنگ مکتب ما از آن کنار رفته است».

روزنامه خراسان نوشته است که فرج‌الله سلحشور به استناد آماری که آن را «آمار مجلس» توصیف کرد، گفت که «طبق آمار مجلس تنها ۳ درصد از سینماگران به جمهوری اسلامی معتقدند»، در حالی که «نزدیک ۳۴ سال است که در کشور سعی شده فیلم‌سازی که از زمان گذشته به ارث رسیده بود را تحمل کنیم و ضعف‌های اخلاقی و ناهنجاری آن را نادیده بگیریم و وابستگی‌ها را نبینیم تا بتوانیم این فیلم‌ساز‌ها را جذب کنیم، اما این فیلمساز‌ها به علت خط‌‌گیری سینما از جای دیگر، جذب انقلاب اسلامی نشده‌اند».

این روزنامه نوشته است که فرج‌الله سلحشور همچنین گفته است که «اگر روند فیلمسازی و سریال‌سازی به همین منوال ادامه یابد به جایی می‌رسیم که محجبه‌های ما در خیابان‌ها سنگسار می‌شوند».
XS
SM
MD
LG