لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۹

چین مقررات استفاده از اینترنت را سخت تر می کند


خبرگزاری رسمی چین می گوید دولت آن کشور مقررات شدیدتری برای کنترل کاربران اینترنت به اجرا گذاشته است.

بر اساس مقررات جدید، کاربران باید نام اصلی خود را برای ثبت به مقامات دولت ارائه دهند.

بنا به گزارش خبرگزاری شینهوا، مقررات جدید در نشست پنج روزه کمیته دائمی کنگره ملی خلق چین به تصویب رسید.

پکن می گوید هدف از اجرای این مقررات، حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران اینترنت و شناسایی متجاوزان به حقوق کاربران از جمله جلوگیری از ایمیل های ناخواسته است.

پکن می گوید ثبت کاربران با نام های واقعی به دولت چین امکان می دهد گزارش های مردمی از فساد و تخلفات مقام های دولتی را نیز شناسایی کند.

با این وجود، ثبت نام واقعی کاربران توانایی افرادی را محدود خواهد کرد که به صورت ناشناس، فساد و آزار و اذیت مقامات دولتی را گزارش می کنند.

بسیاری از کاربران اینترنت در چین برای دور زدن سانسور اینترنت دولتی از شبکه های خصوصی مجازی (وی پی ان) استفاده می کنند تا به تارنماهای مختلف دسترسی داشته باشند.

اما دانکن کلارک، مشاور مستقر در پکن و مشاور ارشد دانشکده کارشناسی ارشد اقتصاد دانشگاه استنفورد به صدای آمریکا گفت مقامات چین دسترسی کاربران به این شبکه ها را نیز محدود کرده اند و همین امر به فعالیت های بازرگانی نیز لطمه وارد خواهد کرد.

وی می گوید: «از سویی دیگر تعداد زیادی شرکت چندملیتی، از جمله شرکت های چندملیتی چینی سرگرم فعالیت های بین المللی در این کشور هستند که فعالیت های آن ها به دسترسی به تارنماهای خارج از کشور و شیوه های امن برای تبادل اطلاعات متکی است.»

پکن استفاده از اینترنت برای تجارت و آموزش را ترویج می کند اما استفاده از مطالبی که آن را خرابکارانه ارزیابی می کند، ممنوع شده و بسیاری از تارنماها را مسدود کرده است.
XS
SM
MD
LG