لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۴۰

احمدی نژاد وزیر بهداشت را برکنار کرد


تنها زن عضو دولت محمود احمدی نژاد در ماه های اخير و به دنبال بروز مشکلات ارزی برای ايران، از نحوه تخصيص ارز از سوی دولت برای واردات دارو انتقاد کرده بود.
تنها زن عضو دولت محمود احمدی نژاد در ماه های اخير و به دنبال بروز مشکلات ارزی برای ايران، از نحوه تخصيص ارز از سوی دولت برای واردات دارو انتقاد کرده بود.
خبرگزاری های ایران لحظاتی پیش خبر دادند که محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، مرضیه وحید دستجردی را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برکنار و برای این وزارتخانه سرپرست تعیین کرده است.

برکناری خانم وحید دستجردی پس از آن صورت گرفت که وی در ماه های اخیر از نحوه تخصیص ارز به بخش دارو به شدت انتقاد کرده و گفته بود ارز این بخش صرف واردات لوازم آرایشی و سایر موارد شده است.

احمدی نژاد در حکم روز پنجشنبه خود، محمد حسن طریقت منفرد را به سمت «سرپرست وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی» منصوب کرده است. رییس جمهوری ایران در نامه خود، از وی به عنوان فردی «دارای تعهد و تجارب ارزشمند» نام برده است.

محمود احمدی نژاد برخلاف حکم های پیشین خود، در نامه روز پنجشنبه اش هیچ اشاره ای به نام وزیر برکنار شده و فعالیت های وی در دوران وزارتش نکرده است.

به گزارش رادیو فردا، برکناری مرضیه وحید دستجردی از سمت خود در حالی صورت می گیرد که محمدرضا رحیمی روز ۲۶ آذرماه اخبار مربوط به تغيير وزير بهداشت را «شايعه» خوانده و گفته بود که «دولت و شخص رييس جمهوری از وزير فعلی رضايت کامل دارند و اين شايعات درباره ايشان صحت ندارد.»

اظهارات آقای رحيمی واکنشی بود به گفته های برخی از نمايندگان مجلس از جمله نادر قاضی پور، نماينده اروميه، که در جريان رسيدگی به طرح اصلاح ماده ۵۳ قانون برنامه پنجم توسعه از تغيير احتمالی مرضيه وحدی دستجردی خبر داده بود.

آقای قاضی پور گفته بود: «خبردار شديم که خانم دستجردی را می خواهند تغيير دهند چون که ايشان گفته بود پول ارز واردات صرف واردات لوازم آرايشی شده است.»

مرضيه وحید دستجردی که تنها زن عضو دولت محمود احمدی نژاد بود در ماه های اخير و به دنبال بروز مشکلات ارزی برای ايران، از نحوه تخصيص ارز از سوی دولت برای واردات دارو انتقاد کرده بود.

وی در آخرين انتقادهای خود که روز ۲۴ آذرماه بيان کرد گفت که «از نظر ما دارو و ملزومات پزشکی بايد اولويت های ۲ و ۳ باشند ولی هم اکنون اولويت های ۷ و ۸ را دارند و متاسفانه برخی کالاها مانند زين اسب در اولويت های بالاتر مثلا اولويت ۵ يا ۴ قرار داده شده اند.»

وی همچنين گفته بود که مسئولان بانک مرکزی و اختصاص ارز بايد توضيح دهند که چگونه ارز اختصاص يافته برای دارو، «صرف واردات لوازم آرايشی شده است.»
XS
SM
MD
LG