لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۱

اوباما سفر خود به هاوایی را نیمه کاره گذاشت


نیمه کاره ماندن سفر رئیس جمهوری هیچکس را در واشنگتن متعجب نکرده است. پرزیدنت اوباما در آخرین سخنرانی خود در کاخ سفید در جمع خبرنگاران در هفته گذشته گفت " تا هفته آینده".

این گفته نشان دهنده این پیام بود که وی حل مشکل " پرتگاه مالی" کشور را رها نخواهد کرد. به همین سبب باراک اوباما در حالی به واشنگتن باز می گردد که خانواده اش هنوز برای گذراندن ادامه تعطیلات خود در هاوائی بسر می برند.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و قانونگذاران آمریکائی برای شکل دادن به مجموعه ای که در چارچوب کاهش کسری بودجه و تنظیم مالیات هاست؛ تحت فشار قرار گرفته اند.

با بازگشت رئیس جمهوری به واشنگتن که همراه با حضور قانونگذاران در واشنگتن در روز ۵ شنبه خواهد بود، باید گفت که خط اصلی جداکننده بین جمهوری خواهان و دموکرات ها در حال حاضر تنها بر مسئله مالیات ها متمرکز شده است. این که آیا مالیات برای افراد با در آمد بالا در آخر سال و هنگامی که طرح معروف به کاهش مالیاتی جورج بوش در آخر سال تمام خواهد شد، باید افزایش یابد یا نه؟

مسئله ای که اوباما بارها گفته است با افزایش مالیات برای طبقه متوسط موافق نیست. وی می خواهد کسانی که بیش از ۲۵۰ هزار دلار در آمد سالانه دارند، مالیات بیشتری بپردازند.

گفته می شود معضل " پرتگاه مالی" آمریکا نه تنها بر سیاست داخلی بلکه بر سیاست های خارجی دولت نیز تاًثیرگذار خواهد بود.
XS
SM
MD
LG