لینکهای قابل دسترسی

سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۱

فرمانده دژبانی ارتش سوریه به مخالفان پیوست


فرمانده دژبانی ارتش سوریه به مخالفان حکومت بشار اسد پیوست.

تلویزیون العربیه با پخش ویدیویی از اظهارات ژنرال عبدالعزیز جاسم الشلال خبر داد که این مقام بلندپایه ارتش سوریه با گریختن به ترکیه از حکومت بشار اسد جدا شده است.

آقای الشلال در ویدیو پخش شده با تایید پیوستن به مخالفان می‌گوید ارتش سوریه از ماموریت اصلی‌اش در محافظت از ملت و کشور سوریه منحرف شده و به «دسته‌ای برای کشتار و ویرانی» تبدیل شده است.

وی در پیام خود گفت: «بسم الله الرحمن الرحیم. جاء الحق و زهق الباطل. من ژنرال عبدالعزیز جاسم الشلال، فرمانده کل دژبانی سوریه هستم. من به مخالفان پیوستم چون ارتش از وظیفه اصلی اش که حفاظت از کشور است دور شده و به گروهی جنایتکار بدل شده که به قتل و ویرانگری مشغول است؛ به ویران کردن شهرها و روستاها و قتل شهروندان غیر مسلح که تنها در پی آزادی بودند. زنده باد سوریه مقتدر و آزاد."

همزمان سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه نزدیک به مخالفان گزارش داده است که شمار کشته‌ها در این کشور از زمان آغاز اعتراض‌ها تاکنون از رقم ۴۵ هزار نفر فراتر رفته است.

در تحولی دیگر، اخضر ابراهیمی، نماینده سازمان ملل و اتحادیه عرب در سوریه با سفیر چین در دمشق ملاقات کرد. اخضر ابراهیمی پیشتر در دمشق با بشار اسد و نیز با مخالفان داخلی حکومت در زمینه برون رفت از بحران جاری گفتگو کرده بود.

سفیر چین پس از این دیدار گفته است در زمینه وخامت اوضاع سوریه با اخضر ابراهیمی هم عقیده است.
XS
SM
MD
LG