لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۲

«عضویت در شبکه های اجتماعی جرم نیست»


مهدی اخوان به ‌آبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در ایران می گوید از دفتر رهبر جمهوری اسلامی، اطلاعیه ای که عضویت آیت الله خامنه ای را در فیس بوک تایید کند، ندیده است.

او، درباره صفحه ایجاد شده مربوط به رهبر ایران در فیس بوک، به خبرگزاری مهر گفت «معمولا این حرکات در کشور به صورت خودجوش انجام می شود.»

این مقام همچنین گفته عضویت در شبکه های اجتماعی جرم نیست، اما دور زدن فیلترینگ جرم است.

خبرگزاری های بین المللی چندی پیش از پیوستن رهبر جمهوری اسلامی به فیس بوک خبر دادند.

ساعاتی پس از ایجاد این صفحه، کاربران بسیاری در آن نظراتی در حمایت و همچنین در مخالفت با رهبر ایران و سیاست های جمهوری اسلامی منتشر کردند که بسیاری از آنها حذف شد.

با وجود سوالات مطرح شده درباره عضویت آیت الله خامنه ای یا دفتر او در فیس بوک، این دفتر تاکنون به هیچ کدام از سوالات پاسخ نداده و عضویت رهبر ایران را رد نکرده است.

در همین حال، محمد علی ابطحی، رییس دفتر محمد خاتمی در دوران ریاست جمهوری، با انتشار مقاله ای عضویت رهبر ایران در فیس بوک را تایید کرده است.

آقای ابطحی نوشته است «بر اساس تحقیقاتی که کرده ام» این صفحه مرتبط با دفتر رهبر جمهوری اسلامی است و «جعلی نیست.» آقای ابطحی همچنین فیلترینگ فیس بوک را «اهانت به رهبری و مردم ایران» خوانده است.

شورای عالی فضای مجازی، با حکم آیت الله خامنه ای در اسفند ۱۳۹۰ تشکیل شد و از جمله وظایف آن، مسدود کردن سایت های منتقد جمهوری اسلامی است.
XS
SM
MD
LG