لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۵

ولادیمیر پوتین: سوریه به تحول نیاز دارد


ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، امروز پنج شنبه در مسکو گفت که وی و دولتش هم داستان بشار اسد و دولت دمشق نیستند و خاطر نشان کرد که ضرورت تغییر در سوریه را درک می کند و در پی پشتیبانی از اسد نیست.

آقای پوتین که روز پنج شنبه نشست خبری سالانۀ خود را برگزار کرد، ۴ ساعت و نیم بی وقفه پاسخگوی پرسش های ۱۲۰۰ خبرنگار بود که پیرامون مسائل گوناگون روسیه و جای جای جهان سؤال های خود را مطرح کردند.

رییس جمهوری روسیه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اوضاع سوریه و موضع دولتش در قبال رژیم بشار اسد، گفت که سوریه به تحول نیاز دارد.

پوتین اما افزود که تلاش برای برکناری بشار اسد از قدرت نیز ممکن است به خشونت در سوریه دامن بزند. وی بر موضع گذشتۀ خود مبنی بر رسیدن به توافقی از راه گفت و گو پای فشرد و گفت که توسل به گزینۀ نظامی، مشکل جنگ داخلی سوریه را افزون می کند.

برآورد امروز رییس جمهوری روسیه از اوضاع سوریه درست یک هفته پس از آن انجام می شود که آقای پوتین به خارج شدن مهار قدرت از دست بشار اسد اشاره کرد.
رییس جمهوری روسیه امروز طی نشستی خبری خود در مسکو تأکید کرد که نگرانی دولت وی، نه فرجام رژیم اسد، که آیندۀ سوریه و خطر تداوم تنش در آن کشور است
XS
SM
MD
LG