لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۸

مقامات: دانش آموزان قربانی چند بار هدف گلوله قرار گرفتند


مقام های محلی ايالت کانتيکت آمريکا می گويند کودکان قربانی تيراندازی روز جمعه در يک دبستان شهر نيوتاون، بين شش تا هفت سال سن داشته اند و چندين بار هدف تيراندازی قرار گرفته بودند.

تيراندازی روز جمعه از سوی پسر جوانی ۲۰ ساله به نام آدام لانزا صورت گرفت که در ابتدا مادر خود را کشت و سپس با رفتن به يک دبستان، ۲۶ نفر را به قتل رساند. وی پس از اين قتل عام خود را کشت.

گزارش خبرگزاری رويترز حاکی است که تمام دانش آموزان کشته شده در دبستان «سندی هوک» شناسايی شده اند که در ميان آنها يک کودک به چشم می خورد که تنها چهار روز از جشن تولد هفت سالگی اش می گذشت.

۱۲ نفر از اين دانش آموزان دختر و هشت نفر نيز پسر بودند. شش زن و خود قاتل نيز در ميان کشته شدگان شناسايی شده اند.

به گزارش رادیو فردا دکتر اچ. واين کارور، رييس مرکز پزشکی قانونی کانتيکات، که بر کالبدشکافی اجساد کشته شدگان نظارت داشته است روز شنبه به خبرنگاران گفت: «اين بدترين چيزی است که تاکنون ديده ام.»

وی افزود: «قربانيان چندين بار هدف تيراندازی قرار گرفته بودند و خانواده های آنها برای تخفيف آلام شان از روی عکس ها، فرزندان خود را شناسايی کردند.»

به گزارش خبرگزاری رويترز، گرچه آمريکايی ها در چند دهه گذشته شاهد حوادث متعدد تيراندازی در اين کشور بوده اند ولی به ندرت پيش آمده است که قربانيان تا اين حد کم سن و سال بوده باشند. برخی از سناتورهای دموکرات روز شنبه خواستار اقدام سريع برای به اجرا درآوردن ابزارهای کنترل اسلحه شدند.

پليس همچنان در تلاش است تا انگيزه قاتل ۲۰ ساله اين حادثه را از کشتن مادرش در خانه خود و همچنين حمله به دبستان سندی هوک کشف کند.

پليس روز شنبه گفت که «شواهد خيلی خوبی» درباره انگيزه قاتل به دست آورده است.

يکی از صاحبان رستورانی محلی در نيوتاون گفته است: آدام لانزا در ارتباط برقرار کردن با ديگران مشکلاتی داشته است و مادرش، نانسی، چندين سال قبل او را از رفتن به مدرسه منع کرده و در عوض، خود کار تدريس او را به عهده داشته است.

مادر اين قاتل به طور قانونی چند قبضه سلاح خريداری کرده بود. پدر قاتل با انتشار بيانيه ای اعلام کرده که خانواده اش در «ناباوری» به سر می برند.

پيش از اين و در سال ۱۹۹۹ در حادثه ای مشابه در دبيرستان کلمباين در ايالت کلرادو، دو دانش آموز با تيراندازی به سوی ديگران ۱۳ دانش آموز و بزرگسال را به قتل رساندند و سپس به زندگی خود خاتمه دادند.

تيرندازی سال ۲۰۰۷ يک فرد مسلح در دانشگاه ويرجينيا نيز ۳۲ کشته برجای گذاشت که خونبارترين تيراندازی در تاريخ آمريکا را به دنبال داشت.
XS
SM
MD
LG