لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۲۹

نوجوان فلسطينی به ضرب گلوله ارتش اسرائيل کشته شد


به گزارش خبرگزاری رويترز نيروهای ارتش اسرائيل روز چهارشنبه در شهر الخليل واقع در کرانه باختری رود اردن يک نوجوان فلسطينی را به ضرب گلوله کشتند.

سخنگوی پليس اسرائيل می گويد ظاهرا اين نوجوان فلسطينی گروهی از سربازان اسرائيلی را با يک شيئی که به نظر می رسيده اسلحه کمری باشد تهديد کرده بود ولی شايد هم اين شیء يک اسلحه واقعی نبوده است.

به گزارش رادیو فردا، پس از يک دوره آرامش نسبتا طولانی در مناطق اشغالی ساحل غربی رود اردن از چند هفته پيش برخوردهای خشونت آميز بين فلسطينيان و نيروهای اسرائيلی رو به افزايش بوده است.

طی ماه گذشته در جريان اين برخوردهای خشونت آميز دو فلسطينی ديگرکشته شده اند.

شهر الخليل و مناطق اطراف آن هميشه يکی از کانونهای اصلی برخوردهای خشونت آميز بين فلسطينيان و ساکنان يهودی شهرک های مهاجرنشين در ساحل غربی رود اردن بوده است.

يک سخنگوی پليس اسرائيل گفت:« يک فلسطينی در شهر الخليل به روی يک پليس مرزی اسرائيلی اسلحه کشيد. پليس به سوی وی تيراندازی کرده که بر اثر آن اين جوان به شدت مجروح شد ولی دقايقی بعد در همان نقطه درگذشت.»

مقامات بهداری فلسطينيان می گويند که اين نوجوان هفده ساله بوده است.

سخنگوی پليس اسرائيل می گويد:« تحقيقات اوليه نشان می دهد وسيله ای که اين نوجوان در دست داشته يک اسلحه کمری قلابی بوده اما نفرات پليس حاضر در اين نقطه گمان کرده بودند که يک اسلحه واقعی است. مشخص نيست چرا اين فرد چنين کاری کرده است.»
XS
SM
MD
LG