لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۳

ابرتوفان سندی بر کمپین های انتخاباتی تاثیر گذاشت


​واشنگتن - یکی از بزرگترین توفان هایی که تاکنون آمریکا شاهد آن بوده است اکنون ایالت های شرقی آمریکا را در می نوردد. این در حالی است که تقریبا یک هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است.
این توفان که سندی نام دارد، باعث لغو مراسم بسیاری شده است. پیش بینی می شود توفان برق میلیون ها آمریکایی را قطع کند. شرکت های برق،آب و گاز در حالت آماده باش هستند.
ويژگی توفان سندی باد های بسیار شدید و باران های سیل آسا است. ایالت های کارولینای شمالی و جنوبی تا ایالت نیویورک در شرق آمریکا تحت تاثیر این توفان قرار دارند. در روزهای آینده تاثیر توفان در ایالت های دیگر شمال شرق آمریکا و داخل کانادا نیز احساس خواهد شد.
درحالی که فضای رسانه ای آمریکا با تبلیغات انتخاباتی همراه است، ساکنان این ایالت ها نگران تاثیرات توفان سندی بر زندگی خود هستند.
یکی از زنان می گوید:« من واقعا نگران این [توفان] هستم. واقعا نگرانم. در حال آشپزی هستم و به این فکر می کنم که شش روز آینده چیزی نمی خوریم.»
انتظار می رود توفان سندی با دو سامانه زمستانی دیگر ترکیب شود. هواشناسان برای این ترکیب واژه «سوپر توفان» را به کار می برند که در یک محدوده ی ۱۲۰۰ کیلومتری به مدت چند روز به چرخش در می آید و زندگی حدود ۶۰ میلیون را تحت تاثیر قرار می دهد.
باراک اوباما و رقیب جمهوری خواهش میت رامنی مراسم های تبلیغات انتخاباتی خود را در ایالت ویرجینیا لغو کرده اند. شماری از ساکنان ایالت ویرجینیا با شرکت در رای گیری زود هنگام رای های خود را به صندوق آرا انداخته اند. پیروزی در این ایالت برای هر دو کاندیدا اهمیت زیادی دارد.
مسوولان کمپین انتخاباتی باراک اوباما می گویند تمرکز اصلی رییس جمهوری بر حفظ سلامتی آمریکاییان در جریان توفان سندی است.
توفان باعث تعطیلی بسیاری از مدارس، دانشگاه ها و ادارات در شرق آمریکا از جمله شهر واشنگتن شده است. مقامات محلی از جمله در ایالت ویرجینیا در روزهای اخیر به شهروندان هشدار داده اند اقدامات لازم را برای مقابله با سیل احتمالی انجام دهند و خودرو های خود را به محل های امن منتقل کنند. در برخی ایالت ها نیز اماکن ویژه ای به عنوان پناهگاه در نظر گرفته شده است. در واشنگتن مترو نیز به حالت تعطیل در آمده است

XS
SM
MD
LG