لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۷

اژه ای: بازداشت جمشید بسم الله را تایید یا رد نمی کنم


غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران
غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضاییه ایران
غلامحسین محسنی اژه ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، روز شنبه، ششم آبان ماه، گفت بازداشت «جمشید بسم الله» را تایید یا رد نمی کند.

محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه، ۳۰ مهرماه، در جمع خبرنگاران از بازداشت جمشید بسم‌الله خبر داده بود؛ فردی که به گفته او عامل اختلال در بازار ارز ایران است و «روی چهارپایه قیمت ارز در ایران را تعیین می کرد .»

به گزارش خبرگزاری مهر، محسنی اژه ای امروز گفت اخلال در بازار ارز نمی‌تواند کار یک نفر باشد و نمی توان گفت یک نفر همه قیمت ها را بالا و پایین می کند.

آقای رحیمی ۳۰ مهرماه در مراسم روز ملی صادرات در ایران، برای نخستین بار از فردی به نام جمشید بسم‌الله اسم برد که به گفته او، قیمت ارز را در بازار آزاد تعیین می‌کرد.

وی اظهار داشت: «قیمت‌های ارزها صوری است و کار رسانه‌های دشمن و یا شخصی به نام جمشید بسم‌الله است که می‌گویند روی چهارپایه می‌ایستد و قیمت ارز را تعیین می‌کند.»

اظهارات آقای رحيمی با واکنش تند برخی از رسانه های اصولگرا روبرو شد و از جمله سايت تابناک، نزديک به محسن رضايی، در مطلبی با عنوان «خوب، بد و زشت نرخ ارز» نوشت : « آيا وضعيت در دولت دهم به اين مرز از فاجعه رسيده که با يک چهار پايه می‌توان بهای ارز را تعيين کرد؟ آيا جمشيد بسم الله به همين آسانی توانسته است برای کشور بحران سازی کند تا ما به همين سادگی نام او را به عنوان اخلالگر ارزی به همگان بگوييم؟»

اين سايت افزود : «راستی اگر تعيين نرخ ارز با يک چهار پايه و به همين سادگی شدنی است، ديگر ساز و کار اتاق مبادلات ارزی با اين همه دردسر برای چيست؟ آيا نمی‌توان با چند چهار پايه نرخ دلار را به زير ۲۰۰۰ تومان باز گرداند؟»
XS
SM
MD
LG