لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۰

کمیسیون فدرال انتخابات و انتخابات ریاست جمهوری


کمیسیون فدرال انتخابات و انتخابات ریاست جمهوری
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00
دانلود

کمیسیون فدرال انتخابات و انتخابات ریاست جمهوری

در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا «کمیسیون فدرال انتخابات» در مقام یک آژانس مستقل، مسؤول اداره قوانین و مقررات فدرال در فعالیت های انتخاباتی است.

در سال ۱۹۷۵ میلادی یا ۳۷ سال پیش، با تصویب کنگره آمریکا کمیسیون فدرال انتخابات بوجود آمد تا قوانین و مقررات فدرال انتخابات را به ویژه در چارچوب کمک هائی که از سوی افراد حقیقی و حقوقی به نامزدها می شود؛ اعمال کند.

کمک های مالی به نامزدها برای تاًمین مخارج کمپین انتخاباتی آنان است و به همین دلیل است که نقش کمیسیون فدرال مهم تر می شود.

آیا کمک ها بر اساس قوانین و مقررات صورت گرفته است؟ آیا نامزدها گزارش صحیح داده اند؟ آیا افرادی که کمک کرده اند شهروند آمریکا هستند و پرسش هائی دیگر.
اما این کمک ها که تا این حد از سوی کمیسیون فدرال انتخاباتی آمریکا کنترل می شوند به چه مصرفی رسانده می شود.

نقش آگهی های انتخاباتی در انواع رسانه ها، مهم ترین نقش در انتخابات آمریکا به ویژه در انتخابات ریاست جمهوری است. نقشی که با توجه به تکنولوژی های پیشرفته و رسانه های اجتماعی مهم تر شده است.

بطور مثال گفته می شود که در سال جاری صدها میلیون دلار از سوی باراک اوباما و میت رامنی و طرفدارانشان هزینه آگهی های انتخاباتی شده است.

مسئله کمک های مالی به نامزدهای انتخاباتی در آمریکا، در هر سمتی که بخواهند انتخاب شوند، در چهارچوب قوانین و مقررات بسیار دقیقی انجام میشود و اینجاست که می بینیم نامزدی که امکانات مالی بیشتری دارد یا از کمک های حزب خود در روزهای آخر می تواند بهره گیرد؛ احتمالاً از شانس بیشتری برخوردارست.

برخی از نامزدها در دو هفته پیش از روز برگزاری انتخابات میان دوره ای یا چند روز پیش از تاریخی که امر راًی گیری پیش از موقع شروع می شود؛ آگهی های تلویزیونی خود را پخش می کنند و آن هم نه یکبار بلکه چندین بار در روز و به ویژه در ایالت های میانه آمریکا.

آگهی هائی که در فاصله ای نسبتاً دور از تاریخ برگزاری انتخابات استفاده میشود، کمتر می تواند ذهن راًی دهندگان را بخود مشغول کند؛ مثل آگهی هائی که رقیب را شایسته انتخاب ندانسته است.

پل گروُنک، مدیر «مرکز اطلاعات راًی گیری پیش از موقع» می گوید یک ستاد انتخاباتی ممکن است با تمرکز زیاد بر رگبار آگهی های انتخاباتی برای راًی دهندگان پیش از موقع، خطری را برای خود بپذیرد. وی می گوید آگهی های تبلیغاتی که نزدیک تر به روز برگزاری انتخابات پخش میشوند، بیشتر از آگهی هائی که در فاصله دورتری بروی صفحات تلویزیون میروند؛ قابل دسترسی برای راًی دهندگان است.

پل گروُنک همچنین می گوید «یک ستاد انتخاباتی زیرک و با هوش تمام سلاح هایش را زود بکار نمی گیرد و آگهی های تبلیغاتی انتخاباتی اش را بر گروه هایی مانند سالمندان، ثروتمند ترها یا آنان که بیشتر ایده ئولوژیک هستند؛ متمرکز می کند.»
XS
SM
MD
LG