لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۰

کمیسیون مناظره انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا


کمیسیون مناظره انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00
دانلود

کمیسیون مناظره انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا

کمیسیون مناظره انتخابات ریاست جمهوری که یک کمیسیون مستقل است، مناظره های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا را بین میت رامنی نامزد جمهوری خواهان و باراک اوباما رئیس جمهوری فعلی و نامزد دموکرات ها تنظیم کرده است.

تاریخچه مناظره های انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در عصر تکنولوژی نشان داده است که نخستین مناظره و تاًثیر آن در برخی از مواقع حتی سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری را تغییر داده است.

مسئله سیاست خارجی در کمپین اوباما و رامنی تا پیش از شروع تظاهرات ضد آمریکائی در خاور میانه در ماه گذشته بندرت مطرح شده بود، اما در پی آن حادثه مسئله سیاست خارجی آمریکا بطور غیر منتظره ای در چارچوب کمپین باراک اوباما و میت رامنی وارد شد و به میت رامنی نامزد جمهوری خواهان و فرماندار پیشین ایالت ماساچوست فرصت داد تا رکورد باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا را در سیاست خارجی و امنیت ملی مورد حمله قرار داده و در واقع مسئله دیگری را علاوه بر مورد اقتصادی وارد چارچوب مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا کند.

یکی دیگر از پی آمدهای مناظره های انتخاباتی در آنست که می تواند آرای راًی دهندگان مستقل را که دارای اهمیت فراوان است از سوی یک نامزد بسوی دیگری سوق دهد.

کمیسیون مناظره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۹۸۷ با همکاری دو حزب سیاسی آمریکا یعنی حزب دموکرات و حزب جمهوری خواه به شکل یک شرکت غیر انتفاعی و بر اساس قانون مالیاتی دولت فدرال شکل گرفت و تا بحال مناظره های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا را در شش دوره گذشته بر عهده داشته است. پیش از آن، اتحاد زنان راًی دهنده این امر را در سه دوره قبل از تشکیل این کمیسیون بر عهده داشت اما از ادامه آن به دلایل مختلف طرفنظر کرد.
XS
SM
MD
LG