لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۳

امضاهای طرح سوال از احمدی نژاد از حد نصاب گذشت


٩٣ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی طرح سوال از محمود احمدی نژاد را امضا کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، طرح سوال از رئیس جمهوری اسلامی ایران که دلیل آن وضعیت آشفته بازار ارز اعلام شده، تا روز یکشنبه از سوی ٩٣ نفر از نمایندگان مجلس امضا شده است.

خبرگزاری مهر به نقل از یکی از امضا کنندگان این طرح اعلام کرد طراحان سوال از محمود احمدی نژاد به دنبال جمع آوری بیش از ١٠٠ امضا هستند تا در صورتیکه تعدادی از نمایندگان، تحت فشار امضا خود را پس گرفتند، این طرح نصاب لازم را برای ارائه به هیئت رئیسه مجلس اسلامی داشته باشد.

این نماینده مجلس به مهر گفته است متقاضیان امضای این طرح روبه افزایش هستند و یکی از دلایل آن اظهارات رئیس جمهوری اسلامی ایران نسبت به آشفتگی بازار در نشست خبری هفته گذشته است.

بازار ارز ایران و برخی دیگر از کالاهای اساسی در هفته گذشته و تحت تاثیر بحران ارزی بی سابقه در کشور دستخوش ناآرامی بود؛ به طوری که اعتراض هایی را در میان مردم و بازاریان تهران برانگیخت که واکنش پلیس ضدشورش را به همراه داشت. به همین دلیل، بخش های بزرگی از بازار تهران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تعطیل بود. احمدی نژاد یک روز پیش از این اتفاقات، در یک نشست خبری از مسولیت دولت در قبال بحران ارزی شانه خالی کرده و نهادهای دیگر را به کارشکنی متهم کرده بود.

خبرگزاری مهر می گوید احتمالا روز چهارشنبه این هفته طرح سوال از احمدی نژاد به هیئت رئیسه مجلس ارائه می شود.

طرح سئوال از رئیس جمهور ایران نیازمند ٧٤ امضا است.

در صورت به جریان افتادن این طرح، محمود احمدی نژاد برای دومین بار به منظور پاسخ به سئوال نمایندگان در جلسه مجلس حاضر خواهد شد. جلسه پیشین سئوال از احمدی نژاد اسفند ماه سال گذشته برگزار شد.
XS
SM
MD
LG