لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۸

نقش آگهی های تلویزیونی در موفقیت نامزدها


نقش آگهی های تلویزیونی در موفقیت نامزدها
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00
دانلود

نقش آگهی های تلویزیونی در موفقیت نامزدها

بخش مهمى از پيروزى نامزدهاى رياست جمهورى امريكا به چگونگى معرفی فعاليت هاى انان در چارچوب اگهى هاى تلويزيونى، راديويى و در شهرها و شهرك هاى كوچك به روزنامه هاى محلى وا بسته است، هر چند كه در عصر تكنولوژى پيشرفته به اهميت رسانه هاى اجتماعى از جمله فيس بوك و تويتر نيز بايد اشاره كرد.

در این آگهی ها، برخی به خصوصیات فردی رقیب انتخاباتی خود حمله می کنند و وی را مورد انتقاد قرار می دهند و بعضی دیگر سیاست های حزب مخالف و در نتیجه اعتبار نامزد آن حزب را مورد پرسش قرار می دهند.

در همين راستا، وسلى هارتمن و برت گوردون، دو استاديار علوم بازرگانی در دانشگاه هاى معتبر استانفورد و كلمبيا اخيرا تحقيق مهمى انجام داده اند. اين دو در تحقيق مفصل خود كه در ماه ژوئن سال ٢٠١٢ منتشر شده است، بر اين باورند كه نقش اگهى ها در ٣ ايالت امريكا در انتخابات رياست جمهورى سال ٢٠٠٠ ميلادى به اندازه ای اهميت داشت كه مى توانست سرنوشت انتخابات را آن هم با توجه به تفاوت اندكى كه درآراى ايالت فلوريدا موجود بود، تغييردهد.

اشاره اين دو محقق دانشگاهى به نتيجه انتخاباتى است كه سر انجام با راى ديوان عالى امريكا مشخص شد و در ان جورج دابليو. بوش نامزد حزب جمهورى خواه به رياست جمهورى امريكا رسيد و ال گور نامزد حزب دموكرات شكست خورد.

در انتخابات رياست جمهورى سال جارى باراك اوباما تا اخر ماه ژوئن گذشته حدود ١٠٠ ميليون دلار براى اگهى هاى انتخاباتى در ايالت هايى كه سرنوشت ساز ناميده مى شوند، هزينه كرده است و تنها يك پنجم ان را به ايالت اوهايو اختصاص داده، زيرا اوهايو ايالتی كليدى بشمار مى رود.

در سال جارى، ايالت فلوريدا در رده دوم و ايالت ويرجينيا در رده سوم از نظر اهميت قرار گرفته اند.

در همين راستا، گزارشگر شبكه خبرى آسوشيتد پرس در تحقيقى كه انجام داده بر اين باور است كه سه چهارم از آگهى هاى رييس جمهورى و نامزد دموكرات ها در انتقاد از رقيب خود، ميت رامنى نامزد جمهورى خواه بوده است.
XS
SM
MD
LG