لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۶

حمله انتحاری در افغانستان ۲۰ کشته برجای گذاشت


آرشیو
آرشیو
یک بمبگذار انتحاری به گروهی مشترک از نیروهای افغان و ناتو حمله کرد و دست کم ۲۰ نفر را کشت. این گروه در حال گشت زنی در شرق افغانستان بود.

ناتو می گوید در این حمله که روز دوشنبه روی داد، ۳ سرباز نیروهای ناتو و مترجم آنها کشته شدند. آمريکا ملیت سربازان کشته شده را آمريکايی اعلام کرد. مقامات افغان گفتند که در اين حمله ۶ افسر پليس افغانستان نيز کشته شده اند.

مسوولان محلی می گویند مهاجم با یک موتور به سمت نیروها در نزدیکی یک بازار در شهر خوست حمله کرد.

طالبان مسوولیت بمبگذاری انتحاری را برعهده گرفته است.

از سوی دیگر نیروهای ناتو و افغان در حال بررسی یک درگیری نظامی در روز شنبه هستند که به کشته شدن دو سرباز آمریکایی و سه سرباز افغان منجر شد.

آدریان برادشو معاون فرمانده نیروهای ائتلاف ناتو روز یکشنبه گفت: احتمالا شلیک گلوله از سوی نیروهای شبه نظامی علت بوجود آمدن درگیری مسلحانه بوده است.
ناتو ابتدا اعلام کرده بود که درگیری میان دو طرف در اثر حمله یک نیروی نفوذی صورت گرفته است. ناتو همچنین گفت این درگیری پس از یک گفتگوی کوتاه میان نیروهای افغان و نیروهای ناتو که یک ایست بازرسی را اداره می کردند آغاز شد.

وزارت دفاع افغانستان علت تیراندازی را به وجود آمدن یک سوء تفاهم اعلام کرده بود؛ امری که به تقویت احتمال انجام حمله توسط یک نیروی نفوذی منجر شد.

حملات نیروهای نفوذی تاکنون باعث کشته شدن ۵۲ نفر از نیروهای ائتلاف شده است.

XS
SM
MD
LG