لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۵

دو مرجع تقلید: گرانی غوغا می کند، تحمل مردم حدی دارد


دو تن از مراجع تقلید شیعه در قم از وضعیت گرانی در ایران انتقاد کردند و نسبت به آستانه تحمل مردم در این باره هشدار دادند.

آیت الله جعفر سبحانی، از مراجع تقلید قم روز پنجشنبه در دیدار با اعضای فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی گفت:«گرانی در کشور غوغا می کند.»

آیت الله سبحانی از مراجعه عده زیادی از مردم خبر داد که می گویند هزینه های زندگی و گرانی، بیش از میزان پرداخت یارانه ها است. این مرجع تقلید گفت:« عده زیادی از مردم به ما مراجعه و عنوان می‌کنند که با وجود پرداخت یارانه‌ها، اما هزینه‌های زندگی و گرانی بیش از این میزان است.»

آیت الله مکارم شیرازی، یکی دیگر از مراجع تقلید قم نیز روز پنجشنبه گفت: گرانی و مشکلات معیشتی «روز به روز به مردم فشار می آورد.» او به اعضای فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی گفت: اگر این روند پیش رود، مردم در فشار شدید قرار می گیرند.

آیت الله مکارم شیرازی به نمایندگان مجلس هشدار داد:«نباید تحمل مردم را نامحدود بگیریم، آستانه تحمل مردم را در نظر داشته باشیم.»

آیت الله مکارم شیرازی از سیاست های دولت محمود احمدی نژاد در عرصه اقتصادی انتقاد کرد و رییس جمهوری ایران را متهم کرد که به تنهایی در برخی مسائل تصمیم می گیرد.

محمود احمدی نژاد تیرماه امسال، اعلام کرد ایران، با «سنگین ترین و شدیدترین» تحریم هایی که علیه یک کشور تاکنون اعمال شده روبرو است.

انتقادات آیت الله مکارم شیرازی به گرانی ها در حالی صورت می گیرد که وی، تیرماه امسال از واکنش مردم به گرانی قیمت مرغ انتقاد کرده بود.

آیت الله مکارم شیرازی در یک سخنرانی در قم گفته بود:«مردم نباید اصرار داشته باشند در خیلی چیزها، به عنوان مثال ما می بینیم عده زیادی درباره مثلا قیمت مرغ فریاد می کشند.» وی در ادامه گفته بود: حالا [آدم] مثلا مرغ نخوره چه می شود؟ «آسمان به زمین میاد؟ زمین به آسمان میره؟»
XS
SM
MD
LG