لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۳۱

حوزه های حزبی و مناظره های انتخاباتی نامزدها


مناظره های انتخاباتی نامزدها
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00
دانلود

مناظره های انتخاباتی نامزدها

انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری آمریکا، انتخابات درون حزبی است و صحنه رقابت بین احزاب مختلف یا نامزدهای مستقل نیست، با این همه برنامه های انتخاباتی فردی که می خواهد از حزب خود کاندیدا بشود؛ در تصمیم گیری راًی دهندگان نقش عمده ای ایفا می کند.

مهم ترین و نخستین مرحله انتخابات مقدماتی در چارچوب حوزه های حزبی در ایالت آیوا شکل می گیرد و پس از آن، باید از ایالت نیو همشایر نام برد که نخستین انتخابات مقدماتی دموکرات ها و جمهوری خواهان را هر 4 سال یک بار در راستای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می کند.

انتخابات مقدماتی و انتخابات حوزه های حزبی با 2 روش کاملاً متفاوت انجام می گیرد، اما هدف آن انتخاب نمایندگانی است که در کنوانسیون های حزب دموکرات یا حزب جمهوری خواه شرکت می کنند تا رسماً نامزد حزبی خود را برای ریاست جمهوری آمریکا انتخاب کنند. این نمایندگان با توجه به تعداد آرای مردم در هر یک از ایالت ها در اختیار نامزدها قرار می گیرد.
بطور ساده تر باید گفت که انتخابات مقدماتی و انتخابات حوزه های حزبی وسیله گزینش نمایندگان حزب دموکرات و حزب جمهوری خواه برای شرکت در کنوانسیون های ملی حزبی هستند.

معمولاً تعداد کل نمایندگانی که هر یک از 2 حزب سیاسی آمریکا به کنوانسیون حزبی می فرستد، با نظر حزب و با توجه به جمعیت ایالت یا تعداد افرادی که برای خدمت در دفاتر خدمات عمومی ایالتی انتخاب شده اند؛ تعیین می شود. با این همه، برخی از ایالت ها روش های قدیمی را بکار می برند.

دولت فدرال در این باره که چگونه یک ایالت باید نمایندگان خود را برای شرکت در کنوانسیون حزبی انتخاب کند؛ به هیچوجه دخالتی ندارد در نتیجه این ایالت ها هستند که تصمیم می گیرند چه نظامی را برای انتخاب نماینده مورد نظر خود پیاده کنند.

مهم ترین بخش در برگزاری انتخابات مقدماتی یا حوزه های حزبی مناظره بین کاندیداهاست. هر کاندیدائی می تواند با اعلام برنامه ها و هدف هایش، با اشاره به نقاط ضعف رقیب یا رقبایش و همچنین با پاسخ به پرسش هائی که معمولاً از سوی نمایندگان رسانه ها مطرح می شود؛ راًی شهروندان بیشتری را از آن خود کند.
XS
SM
MD
LG