لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۰۳

گزارشگران بدون مرز خواهان آزادی موسوی شد


گزارشگران بدون مرز نسبت به وضعیت سلامت میرحسین موسوی ابراز نگرانی کرده و رهبر جمهوری اسلامی را در هر اتفاقی که برای آقای موسوی رخ دهد مسئول شناخته است.

سازمان گزارشگران بدون مرز روز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد وضعیت آقای موسوی در حصر خانگی سلامت وی را در معرض خطر قرار داده و آقای موسوی باید آزاد شود.

میرحسین موسوی از بیمارستان وی روز پنجشنبه در پی عارضه قلبی، به بیمارستان منتقل شده و تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفته بود.

بنابر اعلام وبسایت ندای سبز آزادی وی باید دستکم دو روز تحت نظر پزشکان در بیمارستان می ماند.

وب‌سایت کلمه که اخبار مربوط به میرحسین موسوی را پوشش می دهد ، به نقل از برادر آقای موسوی نوشته که خانواده وی نسبت به وضعیت میرحسین حساس هستند، اما «مسائل امنیتی» دست آنها را برای اظهار نظر بسته است.
میرمحمود موسوی به وب‌سایت کلمه گفت «بر اساس مصالح، قرار نیست ما در این مسئله اظهار نظر کنیم.»
وی افزود که خانواده میرحسین موسوی و زهرا رهنورد «در شرایط خاص و پیچیده‌ای» هستند .
وی در عین حال اضافه کرد که «شاید شرایط و مسائلی باشد که همه‌اش آن چیزی نیست که در رسانه‌ها منتشر می‌شود و مسائل داخلی و امنیتی ما را برای اظهار نظر محدود می‌کند».
برادر میرحسین موسوی دانستن را «حق مردم» دانست، اما افزود که «مصلحت نیست که این دانستن از طریق ما و خانواده باشد، و ان‌شاءالله از طرق مناسب‌تری که عوارض نداشته باشد، مردم در جریان قرار بگیرند.»

وب سایتهای خبری وابسته به مخالفان در ایران روز پنجشنبه اعلام کردند میرحسین موسوی به دلیل عارضه قلبی به بخش سی سی یو در یکی از مراکز تخصصی قلب در تهران منتقل شده است.

وبسایت ندای سبز آزادی گفته بود وی در میان تدابیر شدید امنیتی به بیمارستان منتقل شده.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو رهبر مخالفان در ایران، بیش از ۱۸ ماه است که در اعتراض به عملکرد حکومت جمهوری اسلامی، در حبس خانگی به سر می برند. آنها به عنوان رهبران جنبش اعتراضی موسوم به جنبش سبز شناخته می شوند.

بنابر گزارش ها، عروق قلبی میرحسین موسوی مسدود شده بود و وی روز پنجشنبه به مدت سه ساعت تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفت.
XS
SM
MD
LG