لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۱

حمله به ایران، بدون جنگ بزرگ در خاورمیانه


با توجه به طرح شدن مکرر احتمال حمله نظامی اسرائيل به تأسيسات هسته ای ايران، و تهدیدهای متقابل مهره های سياسی دو کشور اين سئوال برای چندمين بار مطرح می شود که اين تهديدها تا چه حد جدی است؟

اين تهدیدها تا به آنجا پيش رفته که راديو فرانسه از توزيع ماسک های ضد گازهای شيميايی در ميان اسرائيلی ها خبر داده و روزنامه ليبراسيون تعداد آنها را ۴ ميليون اعلام کرده است.

روز نامه فيگارو چاپ پاریس نيز در مقاله ای از توماس روگان با عنوان احتمال حمله اسرائيل به ايران بدون ايجاد يک جنگ بزرگ در منطقه نوشته است.خوراک روزنامه های اسرائيلی صحبت های اخير بنيامين نتانياهو، نخست وزير اسرائيل در مورد احتمال حمله نظامی به ايران بوده است. اين روزنامه ها حتی تاريخ اين حمله هم را مشخص کرده و ادعا می کنند، قرار است در پائيز انجام شود.

در آن سو، احمد وحيدی، وزير دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح ايران در مصاحبه ای با خبرگزاری مهر تهديدهای اسرائيل را بازتاب اختلافات سياسی درون حاکميت اسرائيل دانسته و ادعا کرده نيروهای مسلح جمهوری اسلامی در ايران در حال حاضر آمادگی کامل به پاسخگويی به هر تجاوزی را دارند.

در عين حال سفير اسرائيل در واشنگتن نيز عنوان کرده است که اسرائيل مايل به حمله به ايران است، حتی اگر اين اقدام به بهای توقف فعاليتهای هسته ای ايران تمام نشود.

از سوی ديگر، آیت اله يوسف صانعی در قم در خطبه های نماز عيد فطر گفته است، اسرائيل با حمله به ایران در صدد انتقام گرفتن و

از بين بردن زحمات
۱۰۰ ساله آزاديخواهان ايران است. این مرجع تقلید مخالف حکومت از مقامهای ایرانی خواست با سخنان خود بهانه حمله به دست اسرائیل ندهند.
XS
SM
MD
LG