لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۸

تغییر نرخ ارز مرجع در ایران تا ١٠روز دیگر


محمود بهمنی، رییس کل بانک مرکزی، روز شنبه با تاکید بر اینکه ارز در ایران تک نرخی می شود گفت تا ۱۰ روز آینده نرخ ارز مرجع ۱۲۲۶ تومانی تغییر می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود بهمنی گفته است که نرخ ارز جدید و تاریخ دقیق اعلام آن هنوز مشخص نیست، اما در عین حال اعلام کرد تا ۱۰ روز آینده نرخ جدید مرجع ارز اعلام می شود.

پیشتر، حمید صاف دل ، معاون وزیر صنعت و تجارت ایران به خبرگزاری مهر گفته بود نرخ جدید نه ۱۲۲۶ تومان و نه ۲۰ ۲۰ تومان بلکه رقمی بین این دو خواهد بود. وی تاکید کرده است که ، بانک مرکزی تلاش می کند تا ارز را تک نرخی کند.

شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد، نیز از راه اندازی بورس ارز در ماه جاری خبر داده است. وی گفته است که در این بازار صادر کنندگان غیرنفتی، بانک مرکزی و سرمایه گذاران خارجی می توانند به عنوان عرضه کننده ارز فعالیت کنند.

به گفه آقای حسینی افرادی که به ارز برای تجرات با ثبت سفارش و ارز خدماتی و یا مسافرتی دارند می توانند بر اساس ساز و کارهای پیش بینی شده ارز مورد نیاز خود را تامین کنند.

وزیر اقتصاد ایران نوسان بهای ارز را ناشی از فضای روانی ذکر کرده است. هنوز جزییات بیشتری از بورس ارز منتشر نشده است و نحوه تنظیم فعالیت صرافی ها و بورس ارز مشخص نیست. اما ناظران این اقدام را تلاشی برای مهار نرخ ارز ارزیابی کرده اند.
XS
SM
MD
LG