لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۳۸

ایران در تلاش جبران کسری صادرات نفت


Bu gün edilən hücumdan sonra divarda qan izləri 10 iyun, 2013<br />
<br />
<br />
Bu gün edilən hücumdan sonra divarda qan izləri 10 iyun, 2013<br /> <br /> <br />
ایران برای جبران کاهش صادرات نفت درتلاش افزودن بر صادرات گاز طبیعی است. خبرگزاری رویترز در گزارشی از مسکو می گوید ایران که با تحریم هائی شدید بر سر برنامه اتمی خود روبروست، به افزایش صادرات گاز طبیعی به هند و پاکستان چشم دوخته است. این خبرگزاری اظهارات محمد علی عمادی مدیر پزوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران را نقل می کند که امروز در مسکو به خبرنگاران گفته است ما برای افزودن بر صادرات گاز طبیعی با پاکستان و هند مذاکره می کنیم.

مشتریان در اروپا و آسیا خرید نفت از ایران را، در آستانه اجرائی شدن تحریم های مصوب اتحادیه اروپا در مورد منع واردات نفت از ایران و منع صدور بیمه نامه برای تانکرهای حامل نفت ایران در اول ژوئیه (چهارروز دیگر) کاهش داده اند.

منابع آگاه در شرکت های نفتی، و نیز شرکتی که محموله های نفتی را ردیابی می کند می گویند صادرات نفتی ایران اواسط هفته گذشته به یک میلیون و ۲۰۰ تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.

آقای عمادی به خبرنگاران گفت بخشی از این کاهش ناشی از تغییر جهت برای امور تصفیه و پالایش در داخل کشور و تعمیر و نگهداری از چاه های نفت است و ربطی به تحریم ها ندارد.

به گفته وی صادرات نفتی ایران در شرایط عادی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه و تولید نفت کشور چهار میلون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز است.
XS
SM
MD
LG