لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۹

شکایت مسلمانان در نیویورک علیه پلیسیک گروه از مسلمان در نیویورک علیه شهرداری این شهر به دادگستری شکایت برده اند و می گویند پلیس با زیر نظر قرار دادن جوامع اسلامی شهر، حقوق اولیه و اساسی آنان را نقض کرده است.

این شکایت بعد از آن انجام شد که خبرگزاری آسوشیتد پرس مقالاتی منتشر و فاش کرد که پلیس نیویورک در مورد ساکنان، مراکز بازرگانی، و گروه های دانشجویی مسلمان در نیوجرسی جاسوسی کرده است. شاکیان می گویند محله های آنها به دلیل مذهبشان هدف شناسایی قرار گرفته است.

شاکیان در دادخواست خود از جمله می گویند آنها مسلمان و امریکایی هستند، و سعی دارند به بهترین صورتی که می توانند به پیشبرد جامعه امریکا کمک کنند.

ریموند کلی کمیسر پلیس نیویورک می گوید این نظارت، برای جلوگیری ازوقوع حملاتی نظیر حملات تروریستی یازدهم سپتامبر هم قانونی، و هم ضروری است.

بر اساس گزارشها، در بررسی سه ماهه این برنامه توسط دادستان کل نیویورک، شاهدی که نشان دهد پلیس نیویورک قوانین ایالتی را نقض کرده است پیدا نشد.

مقامات وزارت دادگستری امریکا می گویند آنها تعدادی از درخواست های تحقیق درباره برنامه شناسایی پلیس نیویورک را مورد بررسی قرار می دهند.
XS
SM
MD
LG