لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

برنامه اتمی تهران در ملاقات پوتین و احمدی نژاد


احمدی نژاد در سال ۲۰۰۷ در جریان سفر پوتین به تهران میزبان او بود
احمدی نژاد در سال ۲۰۰۷ در جریان سفر پوتین به تهران میزبان او بود
ولادیمیر پوتین ريیس جمهوری روسیه این هفته با محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران در حاشیه کنفرانسی که در چين برگزار می شود، ملاقات خواهد کرد.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی که از مسکو فرستاده است ضمن اعلام این خبر به نقل از یک مقام کرملین می گوید این ملاقات در شرایطی انجام می گیرد که تشنج های ناشی از برنامه اتمی تهران شدت گرفته است.

این خبرگزاری اظهارات یوری اوشاکوف دستیار کرملین در سیاست خارجی را نقل می کند که هفته پیش در گفتگوئی با خبرنگاران - که تا امروز قابل انتشار نبود - گفته بود «ملاقات با احمدی نژاد به پوتین فرصت می دهد تا تشنج مربوط به مسئله ایران و چگونگی درک تهران از آن را حس کند».

این ملاقات در شرایطی انجام می گیرد که مسکو برای برگزاری جدید ترین دورمذاکرات میان قدرت های جهانی و ایران، در روزهای ۱۸ و ۱۹ ژوئن (۲۹ و ۳۰ خرداد) در تلاش برای یافتن راه حلی دیپلماتیک در مورد برنامه اتمی تهران اماده می شود.

مذاکرا ت مسکو ادامه مذاکراتی است که ماه گذشته در بغداد انجام گرفت و به رغم برگزاری جلساتی طولانی به نتیجه عمده ای جز توافق برای مذاکراتی بیشتر در مسکو منجر نشد.

به گفته اوشاکوف، روسیه نیز نظیر کشورهای غربی از نتیجه مذاکرات بغداد چندان خشنود نبود اما می داند که آمادگی دو طرف برای ادامه گفتگو حائز اهمیت است.

پوتین در حاشیه کنفرانس سران کشورهای سازمان همکاری شانگهای با احمدی نژاد ملاقات می کند.
XS
SM
MD
LG