لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۱

اولین گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و بریتانیا؛ دومینیک راب از ایران خواست به میز گفت وگوهای هسته ای بازگردد


دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا (آرشیو)

دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا، از ایران خواست شهروندان بریتانیا را که «خودسرانه» در آن کشور بازداشت شده اند آزاد کند و به میز گفت وگوها با قدرت های جهان برای احیای توافق هسته ای بازگردد.

وزیر خارجه بریتانیا روز دوشنبه ۲۲ شهریور با اعلام این موضوع در حساب توئیتر خود از اولین گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه جدید ایران، حسین امیرعبداللهیان، خبر داد و نوشت طرفین در این گفت وگو «علائق مشترک» دو کشور را در مورد یک افغانستان باثبات به بحث گذاشته اند.

خبرگزاری های ایران می گویند امیرعبداللهیان در این گفت وگو «به انتظار جمهوری اسلامی ایران در لغو تمامی تحریم های غیرقانونی» اشاره کرده و گفته است دولت ابراهیم رئیسی اگرچه «در حال مشورت های داخلی در مورد نحوه ادامه مذاکرات وین است»، اما «به مذاکراتی که دارای نتایج ملموس بوده و حقوق و منافع مردم را تامین کند اقبال خواهد داشت.»

شش دور مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی برای احیای برجام، که پیش از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی صورت گرفت، بی‌نتیجه مانده است. آمریکا از ایران خواسته است به میز مذاکره بازگردد و هشدار داده که فرصت ایران در این زمینه نامحدود نخواهد بود.

XS
SM
MD
LG