چهارشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۵ | ۲۵ مه ۲۰۱۶ | ایران ۰۹:۴۰

  گزيده ها

  ایران، آمریکا، روسیه؛ اتحاد برای حفظ کشتی در المپیک

  تصویری از رقابت های کشتی المپیک لندن در تابستان ۲۰۱۲
  تصویری از رقابت های کشتی المپیک لندن در تابستان ۲۰۱۲
  اختلاف عمیق آمریکا با ایران و روسیه در عرصه سیاسی جهان، به اتحاد بر روی تشک کشتی تبدیل شده است.

  گرگ استروبل، مربی پیشین کشتی آمریکا، می گوید این سه کشور در مواضع خود نسبت به این ورزش، قطعاً با یکدیگر متحدند و برای باقی ماندن کشتی به عنوان یکی از رشته های ورزشی در رقابت های المپیک، با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

  هیأت مدیره کمیته بین المللی المپیک این هفته به حذف کشتی به عنوان یک رشته ورزشی در رقابت های المپیک رأی داده و گفته است که این تصمیم از سال ۲۰۲۰ اجرا خواهد شد. احتمال تغییر این رأی وجود دارد، اما برای تغییر این رأی، کشتی باید با هفت رشته دیگر رقابت کند که در شرایط مشابهی هستند.

  آمریکا در میان ده کشور حاضر در رقابت های کشتی است که پنج شنبه و جمعه آینده در تهران برگزار خواهد شد. ریچ بندر، مدیر اجرایی فدراسیون ملی کشتی آمریکا می گوید هفته آینده به تهران سفر خواهد کرد و با مسئولان فدراسیون کشتی ایران گفت و گو و همفکری خواهد کرد تا برای نجات کشتی و حفظ آن در میدان رقابت های المپیک راهی بیابند.

  به رغم رقابت فشرده و سرسخت روی تشک کشتی، سه کشور ایران، آمریکا و روسیه برای نگاه داشتن این ورزش در رقابت های المپیک، همصدا هستند و می گویند نمی توانند شاهد افول این ورزش باشند و هرچه را در توان دارند برای رسیدن به این هدف به کار خواهند گرفت.

  انتظار می رود هفته آینده ورزشگاه آزادی تهران برای تماشای رقابت های کشتی، مملو از جمعیت باشد. به غیر از روسیه و آمریکا، کشورهای دیگری که در رقابت های تهران شرکت دارند، قزاقستان، ژاپن، بلغارستان، بلاروس، گرجستان، آذربایجان و ترکیه هستند.

  قهرمانان آمریکایی المپیک که بوروز و وارنر در میان آنها هستند، نزد طرفداران ایرانی کشتی شناخته شده اند.

  استروبل می گوید برای ایرانی ها وحشتناک است که ورزش ملی شان از رقابت های المپیک حذف شود.

  او می گوید طی رقابت های قهرمانی کشتی سال ۱۹۹۷ دانمارک که یک سال پس از مسابقات المپیک برگزار شد، ایرانی های ۱۸، ۱۹ ساله نام و چهره او را به خوبی می شناختند و به او گفته بودند او را از زمان برگزاری رقابت های المپیک به عنوان مربی تیم کشتی آمریکا می شناسند و به یاد دارند.
  زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
  ترتیب:
  نظرات
       
  توسط: محسن از: تهران
  ۱۳۹۱/۱۲/۴
  خیلی بی معرفتی است اگر این اتحاد بدون در نظر گرفتن مردم ایران و حق آزادی سیاسی برای مردم ایران وتنها برای مصلحت کشتی یا مصالح سطحی جامعه جهانی شکل بگیرد.


  توسط: rawf از: bern
  ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
  omidvarm bh hemat andishmandan mohtaram vh sahebnam,in varzesh bastani dar olampic paidar vh sabet bh mand


  توسط: Mosenmasoumi از: USA
  ۱۳۹۱/۱۱/۳۰
  I think this is a sick decision to take such a wonderful sport out of Olympic. who can forget clark from USA, takhti and habibi from Iran, all they have to do, is bring back wrestling to its origin, so that they can use their high technical bring back the excitement and joy of this wonderful sport. wrestling makes man and ceates human to its highest level, like takhti, although he is dead, but he is remembered by even the new generation as a hero .

  برترین ها

  نظرسنجی

  آرشيو نظرسنجی های قبلی