لینکهای قابل دسترسی

یکشنبه، ۲۱ آذر ۱۳۹۵ | ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶ | ایران ۱۵:۳۰

آیت‌الله خامنه‌ای: تمدید تحریم های ۱۰ ساله ایران نقض برجام است و با واکنش ایران روبرو می‌شود


آیت الله خامنه‌ای هشدار داد تمدید احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه ایران به مدت ده سال، بی پاسخ نخواهد ماند.

آقای خامنه‌ای روز چهارشنبه در سخنرانی برای گروهی از بسیجیان گفت تمدید تحریم‌ها نقض برجام است و قطعا با واکنش ایران مواجه خواهد شد.

آیت الله خامنه‌ای با بیان اینکه هنوز درباره دولت جدید آمریکا که قرار است سر کار بیاید قضاوتی ندارد، دولت کنونی آمریکا را متهم کرد که به قول‌ها و تعهدات خود در قبال برجام عمل نکرده و یا ناقص عمل کرده است.

او افزود: «اکنون می‌خواهند از برجام به عنوان وسیله‌ای برای فشار دوباره بر ایران استفاده کنند.»

مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته تمدید قانون تحریم ۱۰ ساله آمریکا علیه ایران را تصویب کرد. این قانون هنوز به تصویب سنا و امضای رئیس جمهوری آمریکا نرسیده است.

قانون تحریم‌های ۱۰ ساله آمریکا علیه ایران سال ۱۹۹۶ تصویب شد و سپس با تمدید از سوی کنگره آمریکا، ادامه پیدا کرد.

کاخ سفید اعلام کرده است که اگر تحریمی علیه ایران به تصویب برسد که برجام را نقض کند، رئیس جمهوری آمریکا آن را وتو خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز به تازگی اعلام کرده است که در صورت نقض برجام از سوی آمریکا یا طرف‌های دیگر، ایران طرح‌هایی را که برای مقابله آماده کرده است، به اجرا می‌گذارد.

رهبر جمهوری اسلامی پیشتر در واکنش به برخی از نامزدهای انتخاباتی آمریکا که از پاره کردن برجام یا لغو این توافق در صورت پیروزی در انتخابات سخن گفته بودند، گفته بود اگر آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG