لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ایران ۱۵:۴۰

برنامه کامل روز چهارم؛ سه شنبه ١٧ اوت  - 2004-08-13


Timetable of events for the fourth day of competition at the Olympics / times GMT

Archery ** start: 0530; end: 1540
GMT 0530-0840 - Women's individual 1/16 elimination round
GMT 1230-1540 - Men's individual 1/16 elimination round

Baseball ** start: 0730; end: 1930
Preliminaries
GMT 0730-1030 Netherlands v Canada
GMT 0830-1130 Taiwan v Greece
GMT 1530-1830 Italy v Australia
GMT 1630-1930 Cuba v Japan

Badminton ** start: 0630; end: 1400
Men's singles round of 16
Men's doubles quarter-finals
Women's doubles round of 16
Men's singles round of 16
Men's doubles quarter-finals
Women's doubles round of 16

Basketball ** start: 0600; end: 2100
Men's preliminaries
GMT 0600-0745 - New Zealand v China, Group A
GMT 0815-1000 - Australia v Angola, Group B
GMT 1130-1315 - Lithuania v Puerto Rico, Group B
GMT 1345-1530 - Serbia and Montenegro v Italy, Group A
GMT 1700-1845 - Spain v Argentina, Group A
GMT 1915-2100 - United States v Greece, Group B

Beach Volleyball ** start: 0600; end: 2050
Men's preliminaries
Women's preliminaries

Boxing ** start: 1030; end: 1930
GMT 1030-1200 - Flyweight (51kg) preliminaries
GMT 1201-1330 - Bantamweight (54kg) preliminaries
GMT 1630-1800 - Flyweight (51kg) preliminaries
GMT 1801-1930 - Bantamweight (54kg) preliminaries

Canoe- Kayak slalom ** start: 0700; end: 1038
GMT 0700-0740 - Men's C1 canoe single heats - first run
GMT 0750-0838 - Women's K1 kayak single heats - first run
GMT 0900-0940 - Men's C1 canoe single heats - second run
GMT 0950-1040 - Women's K1 cayak single heats - second run

Equestrian ** start: 0600; end: 1000
Three-day event
GMT 0600-1000 - Individual cross country
GMT 0600-1000 - Team cross country

Fencing ** start: 0700; end: 1930
GMT 0700-0740 - Women's individual sabre eliminations round of 32
GMT 0740-0820 - Women's individual sabre eliminations round of 16
GMT 0830-0850 - Women's individual sabre quarter-finals
GMT 0900-1000 - Men's individual epee eliminations Round of 64
GMT 1000-1200 - Men's individual epee eliminations Round of 32
GMT 1200-1300 - Men's individual epee eliminations Round of 16
GMT 1310-1340 - Men's individual epee quarterfinals
GMT 1530-1610 - Women's individual sabre semifinals
GMT 1625-1725 - Men's individual epee semifinals
GMT 1725-1745 - Women's individual sabre bronze medal Match
GMT 1745-1815 - Men's individual epee bronze medal Match
GMT 1815-1835 - Women's individual sabre gold medal Match
GMT 1835-1905 - Men's individual epee gold medal Match
GMT 1910-1920 - Women's individual sabre medal ceremony
GMT 1920-1930 - Men's individual epee medal ceremony

Gymnastics- Artistic ** start: 1800; end: 2040
GMT 1800-2015 - Women's team final
GMT 2025-2040 - Women's team medal ceremony

Handball ** start: 1130; end: 1930
Women's preliminaries
GMT 1130-1230 - Ukraine v China, Pool A
GMT 1330-1430 - Hungary v Greece, Pool A
GMT 1630-1730 - South Korea v Denmark, Pool B
GMT 1830-1930 - France v Spain, Pool B

Hockey ** start: 0530; end: 1900
Men's preliminaries
GMT 0530-0700 - South Korea v Britain, Pool A
GMT 0730-0900 - Argentina v Australia, Pool B
GMT 1500-1630 - South Africa v India, Pool B
GMT 1700-1830 - New Zealand v Netherlands, Pool B
GMT 1530-1700 - Egypt v Pakistan, Pool A
GMT 1730-1900 - Spain v Germany, Pool A

Judo ** start: 0730; end: 1400
GMT 0730 - Women's -63kg preliminaries/repechages
GMT 0730 - Men's -81kg preliminaries/repechages
GMT 1330 - Women's -63kg Final Block
GMT 1330 - Men's -81kg Final Block
Women's -63kg medal ceremony
Men's -81kg medal ceremony

Rowing ** start: 0530; end: 0740
GMT 0530-0600 - Women's lightweight double sculls repechages
GMT 0600-0640 - Men's lightweight double sculls repechages
GMT 0640-0650 - Men's lightweight four repechages
GMT 0650-0700 - Women's quadruple sculls repechages
GMT 0700-0710 - Men's Quadruple sculls repechages
GMT 0710-0720 - Women's eights repechages
GMT 0720-0740 - Men's eights repechages

Sailing ** start: 1000; end: 1600
Men's Mistral (windsurfer) races
Open Laser (single-handed dinghy) races
Women's Mistral (windsurfer) races
Women's Europea (single-handed dinghy) races

Shooting ** start: 0600; end: 1245
GMT 0600-0800 - Men's 50m pistol qualifications
GMT 0600-1030 - Men's double trap qualifications
GMT 0915-0955 - Men's 50m pistol final
GMT 1010-1025 - Men's 50m pistol medal ceremony
GMT 1130-1215 - Men's double trap final
GMT 1230-1245 - Men's double trap medal ceremony

Soccer ** start: 1500; end: 1930
Women tournament preliminaries
GMT 1500-1700 - Germany v Mexico, Group F
GMT 1500-1700 - Greece v Brazil, Group G
GMT 1500-1700 - United States v Australia, Group G
GMT 1500-1700 - Sweden v Nigeria, Group E
Men's tournament preliminaries
GMT 1730-1930 - Argentina v Australa, Group C
GMT 1730-1930 - Serbia & Montenegro v Tunisia, Group C
GMT 1730-1930 - South Korea v Mali, Group A
GMT 1730-1930 - Greece v Mexico, Group A

Softball ** start: 0630; end: 1830
Preliminaries
GMT 0630-0830 - China v United States
GMT 0900-1100 - Canada v Japan
GMT 1400-1600 - Greece v Taiwan
GMT 1630-1830 - Italy v Australia

Swimming ** start: 0700; end: 1820
GMT 0700-0740 - Men's 100m freestyle heats
GMT 0744-0810 - Women's 200m butterfly heats
GMT 0814-0841 - Men's 200m breaststroke heats
GMT 1845-0912 - Men's 4x200m freestyle relay heats
GMT 1630-1638 - Men's 100m freestyle semi-finals
GMT 1641-1645 - Women's 200m freestyle final
GMT 1648-1652 - Men's 200m butterfly final
GMT 1655-1705 - Women's 200m butterfly semi-finals
GMT 1707-1715 - Women's 200m freestyle medal ceremony
GMT 1717-1727 - Men's 200m breaststroke semi-finals
GMT 1729-1737 - Men's 200m butterfly medal ceremony
GMT 1739-1743 - Women's 200m individual medley final
GMT 1746-1756 - Men's 4x200m freestyle relay final
GMT 1758-1806 - Women's 200m individual medley medal ceremony
GMT 1808-1820 - Women's 4x200m freestyle relay Medal ceremony

Tennis ** start: 0700; end: 1600
Men's singles second round
Women's singles second round
Men's doubles second round
Women's doubles first round
Men's singles second round
Women's singles second round
Men's doubles second round
Women's doubles first round

Table Tennis ** start: 0800; end: 1900
GMT 0800-0900 - Men's singles third round
GMT 0900-1000 - Men's singles third round
GMT 1000-1100 - Women's singles third round
GMT 1100-1200 - Women's singles third round
GMT 1500-1600 - Men's singles third round
GMT 1600-1700 - Men's singles third round
GMT 1700-1800 - Women's singles third round
GMT 1800-1900 - Women's singles third round

Volleyball ** start: 0600; end: 2000
Men's preliminaries
GMT 0600-0730 - Tunisia v Argentina, Pool A
GMT 0800-0930 - France v Serbia & Montenegro, Pool A
GMT 1100-1230 - Australia v Russia, Pool B
GMT 1300-1430 - United States v Netherlands, Pool B
GMT 1630-1800 - Greece v Poland, Pool A
GMT 1830-2000 - Brazil v Italy, Pool B

Water Polo ** start: 0630; end: 2015
Men's preliminaries
GMT 0630-0730 - Australia v Italy, Group B
GMT 0745-0845 - Germany v Egypt, Group B
GMT 1330-1430 - Kazakhstan v United States, Group A
GMT 1445-1545 - Russia v Serbia & Montenegro, Group A
GMT 1800-1900 - Greece v Spain, Group B
GMT 1915-2015 - Hungary v Croatia, Group A

XS
SM
MD
LG