لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ ایران ۰۵:۵۹

سرخط خبرها

پنج راه ساده و ارزان برای از بین بردن استرس

همه ما، در مقطعی از زندگی، به شکلی گرفتار استرس می‌شویم که می‌تواند وقت و انرژی ما را بگیرد.

"استرس" یک حالت روانی یا فشار احساسی یا تنش ناشی از شرایط دشوار تعریف شده است. پژوهش‌های اخیر توسط یک نهاد غیرانتفاعی به نام "جامعه مدیریت استرس نیل شاه" نشان می‌دهد که بدن انسان چنان طرح شده است که بتواند هر ماه دو تا سه مورد استرس شدید را تجربه کند.

همه ما، در مقطعی از زندگی، به شکلی گرفتار استرس می‌شویم که می‌تواند وقت و انرژی ما را بگیرد. پژوهشگران پنج روش ساده و کم هزینه برای برطرف کردن استرس و بهره مند شدن از یک زندگی شادتر و سالم‌تر پیشنهاد می‌کنند:

۱-عاملی را که موجب استرس در شما می‌شود شناسایی کنید. اگر بتوانید بفهمید چه چیزی یا چه زمانی باعث بروز استرس می‌شود، گام بعدی این خواهد بود که از آن پرهیز کنید. شناختن عوامل استرس‌زا، ارزان ترین راه برای خنثی کردن آن است.

۲-بیشتر بخوابید. بدن برای این که بتواند کار خود را آنطور که طراحی شده انجام دهد، به میزان مشخصی استراحت نیاز دارد. انجمن روانشناسی آمریکا می‌گوید ۶۰ تا ۹۰ دقیقه خواب اضافی در هر شب، به شما کمک خواهد کرد شادتر و سالم‌تر باشید. اگر به اندازه کافی نخوابید، موجب خواهد شد بدون آن که حتی خود بدانید، دچار استرس شوید. اگر از جمله کسانی هستید که با وجود خوابیدن، باز هم احساس خستگی و استرس می‌کنید، بهتر است کمی بیشتر بخوابید. اگر مشکل خوابیدن دارید، از داروهایی که در دسترس است، استفاده کنید.

۳-خطرات بیشتری را بپذیرید. شاید کمی غیرعادی به نظر برسد، اما واقعیت دارد. همه ما کارهایی داریم که همیشه می‌خواستیم انجام دهیم، اما می‌ترسیدیم. از رها کردن شغلی مطمئن، که در عین حال از آن متنفریم، تا راه انداختن کسب و کار شخصی یا حتی مسافرت. وقتی با پرسش‌هایی مانند "آیا باید، آیا می‌توانم و امثال اینها" روبرو می‌شوید، بنشینید، خوب فکر کنید و سعی کنید به استرس پایان دهید. یادمان باشد که ما هر روز زندگی می‌کنیم، اما فقط یک بار می‌میریم. زمان مرگ هم معلوم نیست، بنابر این خطر را بپذیرید و کاری که واقعا دلتان می‌خواهد را انجام دهید. آنگاه بدنتان سپاسگزار شما خواهد بود.

۴-بودرمانی. استفاده از روغن‌های گرفته شده از گیاهان یا سوزندان گیاهان دارویی و معطر، برای تقویت آرامش روحی و جسمی مؤثر است. نکته مهم در استفاده از چنین روش‌هایی، این است که اگر بطور منظم این کار را انجام دهید، می‌توانید تا بیش از ۴۰ درصد از استرس خود کم کنید.

۵-بهتر بخورید. اغلب این جمله را می‌شنویم که "تو همانی که می‌خوری هستی." درست است؛ اگر زیاد از غذاهای آماده استفاده می‌کنید، انتطار نداشته باشند که بدن شما به شیوه‌ای مثبت پاسخ دهد. خوردن غذای سالم آنقدرهم که احتمالا فکر می‌کنید گران نیست، می‌توانید آن را با بودجه‌ای که دارید تطبیق دهید.

نیویورک تایمز: پرونده ناتمام ۱۱ سپتامبر

September 9/11 cover report

مقاله‌ای از هیات تحریریه نیویورک تایمز

چهار ده سال پس از تکمیل تحقیقات کنگره آمریکا درباره حملات تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱، هنوز ۲۸ صفحه از آن گزارش برای عموم منتشر نشده است. سوء ظن هایی وجود دارد که محتوای این بخش از گزارش، می‌تواند دولت عربستان و شهروندان سعودی را در ارتباط با آن حملات، گرفتار کند.

جرج بوش رییس جمهوری پیشین آمریکا در سال ۲۰۰۲ دستور داد این صفحات محرمانه باقی بماند. باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۴، به خواست بعضی از خانواده‌های قربانیان حملات یازدهم سپتامبر، از مقام‌های اطلاعاتی خواست برای خارج کردن این صفحات از طبقه بندی محرمانه، دست به کار شوند. اما این روند به درازا کشیده است.

این ۲۸ صفحه باید فورا منتشر شود. مردم آمریکا هنوز نمی‌دانند چرا ۱۵ تن از ۱۹ هواپیماربای عضو القاعده شهروند عربستان بودند، و آیا این امر از نقش سعودی‌ها و حاکمیت قدرتمند مذهبی آن کشور در طرح این حملات تروریستی حکایت دارد یا خیر.

سناتور بازنشسته باب گراهم، یکی از دو مسول کمیته تحقیق کنگره در سال ۲۰۰۲، مدت‌هاست که ادعا می‌کند شواهدی حاکی از همدستی نهادها و افرادی فراتر از آن ۱۹ تروریست، در عربستان وجود دارد. دولت سعودی سال‌هاست که هر گونه نقش خود در حملات یازدهم سپتامبر را رد کرده است. این نظر از سوی کمیسیون تحقیق مستقلی که تحقیقات جداگانه‌ای را در سال ۲۰۰۴ انجام داد تایید شد. آن کمیسیون نتیجه گرفت "هیچ شواهدی حاکی از نقش دولت سعودی به عنوان یک نهاد یا اعضای ارشد سعودی" در تامین القاعده یافت نشده است.

پرسش باقی مانده درباره فعالیت شماری از موسسات خیریه مورد حمایت سعودی‌ها در ارتباط مالی با القاعده است.

جرج بوش رییس جمهوری پیشین آمریکا در سال ۲۰۰۲ دستور داد این صفحات محرمانه باقی بماند.

بن رودز مشاور رییس جمهوری آمریکا گفته است، هر چند سیاست دولت سعودی حمایت از القاعده نبوده است، اما "شماری از افراد بسیار ثروتمند در عربستان سعودی، گاه به طور مستقیم به گروه‌های افراطی و گاه به موسسات خیریه‌ای که با پولشویی به این گروه‌ها پول می‌رساندند، کمک کرده‌اند."

به خاطر روشن نبودن این ارتباطات، مهم است که تحقیقات کنگره به طور کامل منتشر شود.

فشار برای انتشار ۲۸ صفحه محرمانه بخشی از تلاش گسترده تر از سوی خانواده قربانیان حملات یازدهم سپتامبر برای شکایت از اعضای خاندان پادشاهی سعودی، بانک‌‌ها و موسسات خیریه درباره هر گونه نقش آنها، از جمله در حمایت مالی از تروریسم و آن حملات، است. این چالش های حقوقی تا کنون بی نتیجه مانده است. منتقدان در توضیح علت این امر می‌گویند، دادگاه های فدرال از سال ۲۰۰۵ درباره قصد کنگره از اعطای مصونیت به کشورهای خارجی در شکایت‌های بخش خصوصی دچار سوء برداشت بوده‌اند.

سناتور دموکرات چاک شومر از ایالت نیویورک، در طرحی که از حمایت قانونگذاران در هر دو حزب برخوردار است، تصریح کرده است در مواردی که کشورها در حملات تروریستی منجر به مرگ آمریکایی ها در خاک آمریکا گناهکار شناخته شوند مصونیت نباید به کار برود. طرح سناتور شومر در ژانویه در کمیته امور قضایی سنا تصویب شد.

باراک اوباما گفته است این طرح را در صورت تصویب از سوی کل سنا وتو خواهد کرد،

باراک اوباما گفته است طرح بررسی نقش سعودی ها در ۱۱ سپتامبر را در صورت تصویب از سوی کل سنا، وتو خواهد کرد،

زیرا می‌تواند اقدامات تلافی جویانه دیگر کشورها را علیه دولت آمریکا و شهروندان و شرکت‌های آمریکایی به دنبال داشته باشد. شهروندان باید از حق درخواست جبران خسارت برخوردار باشند، اما اوباما در این باره نگرانی موجهی دارد. سناتور جمهوریخواه لیندسی گرام، طرح مشابه دیگری را در دست تهیه دارد که این نگرانی را رفع می‌کند.

این جنجال در زمانی رخ می‌دهد که روابط آمریکا و عربستان سعودی به شدت از مشاجره بر سر ایران، سوریه و دیگر مسائل، از جمله عصبانیت آمریکایی‌ها از حمایت دیرین سعودی‌ها از وهابی گری مورد استناد القاعده و داعش، ضربه خورده است.

ترمیم آسیب های وارده به روابط با عربستان، که در مسائل امنیتی و ضد تروریسم همکاری نزدیکی با آمریکا دارد، مستلزم آگاهی از تمام واقعیت‌ها است. سعودی‌ها خودشان هم پیشتر خواستار انتشار صفحات بیرون آورده شده از گزارش کنگره شده بودند. زمان انجام این کار گذشته است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی به جشنواره کن راه یافت

در این فیلم، که سال گذشته در ایران تولید شد، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بازی می‌کنند.

فیلم فروشنده آخرین ساخته اصغر فرهادی، کارگردان سرشناس ایرانی به بخش مسابقه جشنواره کن در فرانسه اضافه شد.

فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی که روز جمعه ۲ اردیبهشت به جشنواره کن راه یافت، داستان زوج جوانی‌ است که در حال اجرای نمایشنامه "مرگ فروشنده" اثر آرتور میلر هستند.

در این فیلم، که سال گذشته در ایران تولید شد، شهاب حسینی و ترانه علیدوستی بازی می‌کنند.

نام قبلی این فیلم "برسد به دست آهو" بود، اما بعد به "فروشنده" تغییر کرد. فروشنده هفتمین فیلم بلند اصغر فرهادی است.

ایندیوایر، وبسایت "جامعه فیلم‌های مستقل"، درباره فیلم فروشنده نوشته است که این یکی از صد فیلم کنجکاوانه سال ۲۰۱۶ است.

پیشتر اعلام شده بود از فرهادی در جشنواره کن امسال، فیلمی حضور نخواهد داشت.

قبل از این، چهار فیلم از کارگردانان ایرانی به بخش های مختلف شصت و نهمین جشنواره فیلم کن راه پیدا کرده اند.

فیلم "وارونگی" به کارگردانی بهنام بهزادی در بخش نوعی نگاه جشنواره کن به نمایندگی از سینمای ایران با فیلم های حاضر در این بخش رقابت خواهد کرد.

فرنوش صمدی و علی عسگری با فیلم کوتاه "سکوت" از ایتالیا در بخش مسابقه فیلم کوتاه حضور دارند. علی عسگری در سال ۲۰۱۳ هم با فیلم کوتاه "بیشتر از دو ساعت" در این بخش حضور داشت.

در بخش مسابقه سینه فونداسیون، فرشته پرنیان با فیلم کوتاه "آرام" از فرانسه و حمید احمدی با فیلم کوتاه "در تپه ها" از انگلستان حضور دارند.

شلیک نیروهای روس مستقر در سوریه به هواپیماهای اسرائیلی

جنگنده های سوخو ۲۴ روسیه در پایگاه هوایی لاذقیه حضور دارند.

برخی منابع خبری روز جمعه گزارش داده اند که نیروهای نظامی روسیه مستقر در سوریه، به روی هواپیماهای نظامی اسرائیل در دو نوبت آتش گشودند.

به نوشته روزنامه اسرائیلی یدیوت آهارونوت، این رویداد موجب شد نخست وزیر اسرائیل در زمینه هماهنگ کردن عملیات در سوریه، با مسکو گفت و گو کند.

بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه در دیدار با ولادیمیر پوتین در مسکو، نگرانی خود در این زمینه را به اطلاع مسکو رساند و هشدار داد اگر روسیه در این مورد کاری نکند، ممکن است مشکل گسترده تر شود.

پیشتر اعلام شده بود که نخست وزیر اسرائیل خواهان کسب اطمینان از رئیس جمهوری روسیه است که با خروج نیروهای نظامی آن از سوریه، حزب الله لبنان جای آن را نخواهند گرفت.

اسرائیل نگران است که شبه نظامیان شیعه حزب الله، گروه مورد حمایت ایران، تسلیحات پیشرفته ای از سوی ایران و از طریق سوریه دریافت کنند.

روز جمعه همچنین اعلام شد که اسرائیل و روسیه به مکانیزمی دست یافته اند که در خروج روسیه، حزب الله قدرت جایگزین آنها نشود.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در اظهار نظر در شلیک به هواپیماهای اسرائیلی گفت عمدی در کار نبوده است.

روزنامه اسرائیلی، زمان و مکان حمله به سوی هواپیمای نظامی اسرائیل را ذکر نکرده است.

سقوط پل دوچرخه سواران و دو کشته، نگرانی ها قبل از المپیک ریو را افزایش داد

این پل بتونی مسیر دوچرخه سواری در ساحل ریودوژانیرو بود.

در حالی که برزیل برای برگزاری مسابقات المپیک ۲۰۱۶ در ریو دو ژانیرو تدارک می‌بیند، سقوط پل تازه ساخته شده در مسیر دوچرخه سواری، که دست کم دو کشته بر جای گذاشت، موجب نگرانی از ایمنی این مسابقات شده است.

به گفته مقام‌های برزیلی جستجو برای یافتن شخص سومی که در این حادثه مفقود شده است، ادامه دارد.

امواج بلند دریا با تکان دادن صخره های اطراف پل، موجب سقوط آن به آب شد.

این حادثه‌‌ همان روزی رخ داد که سفر ۱۵ هفتگی مشکل المپیک از یونان به برزیل آغاز شده است.

شیوع ویروس زیکا و بروز این چنین حوادثی، به اعتبار برزیل در آستانه المپیک صدمه خواهد زد.

استقبال آمریکا از مذاکرات صلح یمن در کویت؛ آتش بس تاکنون رعایت شده است

جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا.

ایالات متحده از آغاز مذاکرات صلح یمن در کویت استقبال کرده است.

جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: ما درک میکنیم که همه طرفهای مذاکره اکنون در کویت هستند و آماده برای آغاز مذاکرات.

وی افزود به نظر می رسد که ترک مخاصمه میان نیروهای درگیر در یمن تا حدود زیادی مراعات شده است.

این مذاکرات که قرار بود دوشنبه قبل آغاز شود، به دلیل نقض آتش بس از سوی نیروهای طرفداران حکومت یمن به تعویق افتاده بود.

آقای کربی گفت آمریکا معتقد است که این مذاکرات برای یمن مهم و حیاتی است و ما از همه طرفها می خواهیم کاملاً با نیت خوب در این مذاکرات حضور یابند تا فوراً به درگیریهای نظامی خاتمه داده شود.

اسماعیل اولد شیخ احمد نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن نیز گفت روند مذاکرات بر خروج شبه نظامان و نیروهای مسلح از شهرها، بازگرداندن سلاح های سنگین به دولت و قرارهای امنیتی موقت متمرکز است.

ملکه الیزابت ۹۰ ساله شد؛ مسن ترین ملکه و طولانی ترین زمامدار بریتانیا

ملکه الیزابت دوم، مسن ترین ملکه‌ای که طولانی ترین دوران سلطنت را در بریتانیا داشته است

ملکه الیزابت دوم، مسن ترین ملکه‌ای که طولانی ترین دوران سلطنت را در بریتانیا داشته است، روز پنجشنبه سالگرد تولد ۹۰ سالگی خود را با گذشتن از خیابان‌های ویندسور، شهری در غرب لندن، جشن گرفت.

صدها نفر در حالی که پرچم کشورشان را تکان می‌دادند به پیشواز از ملکه آمده بودند و برخی با خود گل، بادکنک، کارت تبریک و کیک آورده بودند.

در محل یادبودِ ملکه ویکتوریا، دو افسر نیروی دریایی از پلاک جدید پارک پادشاهی "ویندسور " یا (Windsor Great Park) پرده پرداری کردند. پارک "ویندسور" چهار مایل طول دارد و به افتخار و به احترام ملکه الیزابت دوم ساخته شده است.

گزارش تصویری: ملکه الیزابت ۹۰ ساله شد

در قصر ادینبورو و هاید پارک لندن هم با تشریفات نظامی تولد ملکه را جشن گرفتند.

در این مراسم ۷۱ اسب و سوارکار با خود شش توپ از دوران جنگ جهانی اول را تا وسط پارک کشاندند. که از هر کدام بنا به دستور فرمانده، با فاصله ۱۰ ثانیه از هم، توپ خالی شلیک شد که روی هم ۴۱ بار شلیک شد.

ببر قاتل در فلوریدا "تلفنی" به مرگ تهدید شد

مسئولان باغ وحش موافق از بین بردن ببر قاتل هستند، اما درباره نحوه کشتن آن هنوز به توافق نرسیده‌اند.

ماموران پلیس آمریکا در حال تحقیق درباره "تهدید تلفنی" علیه جان یک قلاده ببر در باغ وحشی در ایالت فلوریدا هستند، که چندی پیش یکی از کارکنان باغ وحش را کشته بود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کارکنان باغ وحش "پالم بیچ" به ماموران پلیس گفته‌اند که روز دوشنبه فرد ناشناسی به صورت تلفنی تهدید به قتل این ببر کرده است.

در گزارش پلیس آمده است که مردی قبلا از کارکنان باغ وحش پرسیده بود آیا این ببر مالایی را از بین برده‌اند یا نه؛ اما وقتی پاسخی نگرفت، گفت "خودمان دست به کار خواهیم شد."

در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه بر روی وبسایت باغ وحش پالم بیچ منتشر شد، گفته شده مسئولان باغ وحش موافق از بین بردن ببر قاتل هستند، اما درباره نحوه کشتن آن هنوز به توافق نرسیده‌اند.

بر اساس این بیانیه، مسئولان باغ وحش برای امنیت کارکنان، مردم و منطقه، اهمیت زیادی قائل است، اما می‌خواهند از روشی "انسانی" برای پایان دادن به زندگی این ببر استفاده کنند.

ببر مالایی دومین زیرگونه ببرها از لحاظ کوچکی اندام است و یک نماد ملی در مالزی محسوب می‌شود.

در گزارش آسوشیتدپرس، به تاریخ قتل استیسی کانوایزر، از کارکنان باغ وحش پالم پیچ، توسط این ببر اشاره‌ای نشده است.

نجات اردک خوش‌شانس پنج روز بعد از زلزله اکوادور

وقتی اردک در دست‌های ماموران امداد و نجات شروع به بال زدن کرد، پس از چند روز لبخند را بر روی لب‌های آنها نشاند.

گروهی از ماموران امداد و نجات در کشور زلزله زده اکوادور، روز پنجشنبه به یک موفقیت غیر منتظره دست یافتند: نجات اردکی که زیر تلی از آوار گیر افتاده بود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این اردک سفید و قهوه‌ای به سرعت تبدیل به چهره‌ای معروف در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی کشوری شد در طول پنج روز گذشته تشنه شنیدن یک خبر خوش بودند.

زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷ و هشت دهم در مقیاس ریشتر روز جمعه بخش بزرگی از اکوادور را به لرزه در آورد که در نتیجه آن تاکنون ۵۷۰ نفر کشته، ۱۵۵ نفر مفقود و بیش از ۷ هزار زخمی شده‌اند.

عملیات جستجو برای یافتن افرادی که در زیر خرابی‌های ناشی از زلزله گیر افتاده‌ و احتمال هنوز زنده هستند، همچنان ادامه دارد و این اردک خوش شانس هم روز گذشته در عملیاتی در شهر سالحی پادرنال نجات پیدا کرد.

هنگامی که اردک در دست‌های ماموران امداد و نجات بال زد و شروع به سر و صدا کرد، ماموران را به شوق آورد و پس از چند روز لبخند را بر روی لب‌های آنها نشاند.

روسیه از پایان عملیات مین‌روبی در مجموعه تاریخی پالمیرا خبر داد

داعش نه تنها اقدام به تخریب آثار باارزش مجموعه تاریخی پالمیرا کرد، بلکه پیش از فرار، اقدام به مین گذاری در سراسر شهر کرد.

ارتش روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که عملیات مین روبی در مجموعه باستانی پالمیرا در سوریه به پایان رسیده است.

نیروهای دولتی سوریه اوایل فروردین ماه موفق شدند شهر تاریخی پالمیرا (تدمر) را از گروه افراطی داعش بازپس بگیرند.

پیکارجویان داعش در مدتی که این شهر را در تصرف خود داشتند، نه تنها اقدام به تخریب برخی آثار باارزش در آن کردند، بلکه تعداد زیادی مین در اطراف آن کار گذاشتند.

عملیات مین روبی در پالمیرا یک روز پس از آزادسازی آن آغاز شد و دو روز بعد هم نخستین گروه کارشناسان روسی برای کمک به عملیات وارد شهر شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سرپرست واحد مهندسی ارتش روسیه پایان عملیات مین روبی در این مجموعه تاریخی را از طریق ارتباط ویدیویی به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد.

به گفته یوری استاویتسکی، گروه مین روبی روسیه در روزهای آینده به ماموریت خود برای پاکسازی مناطق مسکونی شهر از مین های کارگذاشته شده توسط داعش، ادامه خواهد داد.

پرینس خواننده سرشناس آمریکایی درگذشت

پرینس در حالی در ۵۷ سالگی درگذشت که ۷ جایزه گرامی را به خاطر آلبوم هایش دریافت کرد.

پرینس، خواننده، ترانه سرا که از او به عنوان اسطوره موسیقی "سول و فانک" یاد می شود، در ۵۷ سالگی درگذشت.

جسد این خواننده مشهور آمریکایی روز پنجشنبه در خانه اش در ایالت مینه سوتا پیدا شد.

او مدتی بیمار بود و به همین خاطر دو کنسرتش را در آمریکا لغو کرد.

نام اصلی او "راجرز نلسون" است و سال ۱۹۵۸ در مینیاپولیس، ایالت مینه‌سوتا بدنیا آمد. او اولین آلبومش را ۳۷ سال پیش و به همین نام پرینس منتشر کرد.

او تا زمان مرگش ۷ جایزه گرامی را به خاطر آلبوم هایش دریافت کرد.

موسیقی پرینس ترکیبی از از راک، آر اند بی، سول و فانک بود.

او در مجلهٔ رولینگ استون در رتبه ۲۷ در بین "۱۰۰ هنرمند بزرگ تمام دوران‌ها" قرار گرفته است.

زلمای خلیلزاد در کتاب "سفیر" از همکاری ایران و آمریکا علیه صدام می گوید

زلمای خلیلزاد، سفیر پیشین آمریکا در افغانستان و عراق است.

زلمای خلیلزاد، سفیر پیشین آمریکا در افغانستان و عراق به تازگی کتابی منتشر کرده و در آن از دیدارهایش با مقام های دولتی ایران در زمان ریاست جمهوری جورج بوش گفته است.

آقای خلیلزاد در این کتاب به نام "سفیر" می گوید، برخورد ایران با آمدن نیروهای آمریکایی برای برکناری صدام حسین از قدرت در عراق مثبت بود تا جایی که حتی تهران و واشنگتن در دو حوزه مهم، با هم همکاری کردند.

وی به این همکاری ها اشاره کرد و نوشته، اگر هواپیماهای آمریکایی در حمله به عراق به اشتباه وارد حریم هوایی ایران شدند، آنها را مورد هدف قرار ندهند.

به نوشته خلیلزاد، همکاری دیگر این بود که چنانچه خلبان های آمریکایی هدف نیروهای عراقی قرار گرفتند و در خاک ایران فرود آمدند، ایران درباره وضعیت آنها با آمریکا همکاری کند.

آقای خلیلزاد می گوید، پس از اینکه مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا درباره افغانستان و عراق متوقف شد، تلاش کرد تا دوباره گفتگوها را احیا کند. به همین خاطر با جورج بوش، رئیس جمهوری وقت آمریکا صحبت کرد و این سوال را از او پرسید که چرا گفتگو با تهران درباره کشور همسایه ی شرقی اش، افغانستان، مسئله ای ندارد اما با کشور همسایه غربی اش امکانپذیر نیست.

کتاب سفیر را می توانید از اینجا تهیه کنید.

او می گوید که با پیگیری هایش توانست اجازه از سرگیری گفتگوهای مستقیم با ایران در دوران جنگ عراق را از جورج بوش دریافت کند.

نگار محمدی، همکار مان با زلمای خلیلزاد گفتگو کرده و بیشتر درباره مناسبات ایران و آمریکا در دوران جورج بوش، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به ویژه در زمان جنگ عراق و افغانستان از او پرسیده است.

سفر نتانیاهو به مسکو: اسرائیل نگران حضور پررنگ حزب الله در سوریه است

پوتین و نتانیاهو روز پنجشنبه در کرملین دیدار کردند.

نخست وزیر اسرائیل در سفر پنجشنبه، ۲ اردیبهشت به مسکو مساله سوریه و یک رشته مسائل دو جانبه را با ولادیمیر پوتین در میان می گذارد.

خبرگزاری ها از دیدار این دو رهبر گزارش دادند.

بنیامین نتانیاهو خواهان کسب اطمینان از رئیس جمهوری روسیه است که با خروج نیروهای نظامی آن از سوریه، حزب الله لبنان جای آن را نخواهند گرفت.

اسرائیل نگران است که حزب الله، گروه مورد حمایت ایران، تسلیحات پیشرفته ای از ایران و از راه سوریه دریافت کند.

سفر آقای نتانیاهو چند روز پس از آن صورت می گیرد که نخست وزیر اسرائیل اعلام کرد بلندیهای جولان را که در جنگ ۶ روزه سال ۱۹۶۷ به تصرف درآورده، به سوریه بازپس نخواهد داد.

وی افزود به حزب الله لبنان نیز اجازه نمی دهد در این بلندی‌ها حضور پیدا کند.

آقای نتانیاهو مسائل همکاریهای اقتصادی با روسیه و نیز برنامه صلح با فلسطینی ها را با ولادیمیر پوتین مورد بررسی قرار خواهد داد.

دانمارک هم به ائتلاف علیه داعش در سوریه پیوست

ولیعهد دانمارک، فردریک، در ملاقات با مارتین دمپسی، رییس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا.

وزیر دفاع آمریکا از پیوستن دانمارک به ائتلاف علیه داعش در سوریه استقبال کرد.

پارلمان دانمارک پیشتر جواز الحاق هفت جنگنده اف شانزده و چهارصد تن از نیروهای این کشور به ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا در سوریه را صادر کرد.

جنگنده های دانمارک پیش از این در حمله های هوایی ائتلاف علیه مواضع داعش در عراق شرکت کرده اند.

اشتون کارتر پیوستن دانمارک به ائتلاف علیه داعش در سوریه را نشانه گسترش و تقویت مبارزه علیه داعش توصیف کرد.

ائتلاف به رهبری آمریکا از آغاز عملیات علیه داعش در اوت ۲۰۱۴ تا کنون بیش از ۱۱۵۰۰ بار مواضع این گروه تروریستی در عراق و سوریه را بمباران کرده است.

حماس عامل حمله به اتوبویس اسرائیلی را "شهید" خواند

گروه فلسطینی حماس، یک مرد فلسطینی را که با حمله به اتوبوسی در اورشلیم حدود ۲۰ نفر را مجروح کرد، " شهید" نامیده است و از او تجلیل کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، حماس در اطلاعیه ای که در یک سایت این گروه منتشر شد، مسئولیت حمله را بر عهده نگرفت اما اعلام کرد بمبگذار انتحاری عضو حماس بود.

انفجار روز چهارشنبه روی داد و وضع برخی از مجروحان جدی گزارش شده است.

انفجار در میان موج هفت ماهه حملات فلسطینیان که ۲۸ اسرائیلی و یک آمریکایی را کشت صورت گرفت. در همین مدت دستکم ۱۹۰ فلسطینی کشته شدند. اسرائیل می گوید اکثر آنها حمله کنندگان بودند.

نیویورک تایمز: اوباما ملک سلمان را تشویق به تماس با ایران کرد

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در سفرش به عربستان سعودی، ملک سلمان را به تماس با ایران تشویق کرد.

روزنامه نیویورک تایمز به نقل از "مسئولان آمریکایی" می نویسد، رئیس جمهوری آمریکا در جریان سفر به ریاض، از پادشاه عربستان سعودی خواست تا با بررسی ایده تماس دیپلماتیک با ایران، بیشتر موافقت کند.

به نوشته این روزنامه، باراک اوباما همچنین به ملک سلمان گفته است به جای این که به دنبال رویارویی مستقیم با رهبران ایران و دیگر رقبایش در منطقه باشد، راه های جایگزین را بررسی کند.

بر اساس این گزارش، "مسئولان آمریکایی" گفته اند که پادشاه سعودی نسبت به تلاش ها برای همکاری با ایران بسیار بدبین است.

مشعل المپیک برزیل، در یونان روشن شد

بازیگر یونانی کاترین لِهو مشعل را روشن کرد.

مشعل المپیک در زادگاه بازی ها در یونان روشن شد.

در مراسم روز پنجشنبه در المپیا رهبران کمیته بین المللی المپیک و کمیته برگزاری بازی های امسال در برزیل حضور داشتند.

مشعل امسال بازی های المپیک بدست یک هنرپیشه زن یونانی روشن شد.

مشعل سپس برای شش روز در یونان دست به دست خواهد گشت و در روز ۲۷ آوریل (۸ اردیبهشت) در آتن به مسئولان المپیک برزیل تحویل داده خواهد شد.

گزارش تصویری از مراسم روشن کردن مشعل المپیک برزیل در یونان

مشعل المپیک پس از یک توقف کوتاه در سوییس، سفرش در سراسر برزیل را آغاز خواهد کرد و برای پنجم آگوست (۱۵ مرداد) به ریو دو ژانیرو، محل برگزاری بازی های المپیک تابستانی خواهد رسید.

۵۰۸سال زندان، مجازات معلمی که به دانش آموزان در ترکیه تعرض جنسی می کرد

این معلم در دادگاه کارامان محکوم شد

یک دادگاه محلی در ترکیه، معلمی را به اتهام حمله جنسی به ۱۰ دانش آموز پسر در استان کارامان در مرکز ترکیه به ۵۰۸ سال و ۳ ماه زندان محکوم کرد.

به نوشته حریت، این معلم ۵۴ ساله خود را بی گناه دانست. رسانه های ترکیه او را محرم بویوکتورک معرفی کرده اند.

بویوکتورک در دادگاه گفته آن ۱۰ دانش آموز تنها بودند و با خود رابطه جنسی داشتند و من به خانواده آنها هشدار دادم ولی آنها به من گوش ندادند و علیه من شکایت کردند.

این معلم همچنین گفته است که من مثل یک "پدر" با آنها رفتار کردم.

کشف قدیمی‌ترین پیام داخل بطری جهان در سواحل آلمان

در داخل بطری کارت پستالی گذاشته شده که از یابنده خواسته تاریخ و محل پیدا کردن آن را نوشته و به فرستنده باز گرداند.

قدیمی‌ترین پیام درون بطری سرگردان در دریا که تاکنون یافته شده است، توسط یک شهروند آلمانی در آب‌های دریای شمال پیدا شد.

به گزارش هافینگتون پست، ماریان وینکلر کارمند بازنشسته شرکت پست، این بطری را آوریل سال گذشته در سواحل جزیره آلمانی آمروم پیدا کرد.

وی به نشریه محلی آمروم گفته است، "پیدا کردن یک بطری حاوی پیام خیلی لذت‌بخش است ... این که از کجا آمده، چه کسی آن را نوشته و چند وقت با امواج دریا به این طرف و آن طرف رفته، شگفت انگیز است."

به نوشته روزنامه گاردین، این بطری در ۳۰ نوامبر ۱۹۰۶ توسط یک جانورشناس به نام "جرج پارکر بیدر" به آب انداخته شده و تنها یکی از مجموع هزار بطری مشابهی است که او در دریا رها کرده بود.

در داخل این بطری کارت پستالی گذاشته شده که به سه زبان انگلیسی، آلمانی و هلندی، از یابنده خواسته شده تاریخ و محل پیدا کردن آن را نوشته و به آدرس آقای بیدر؛ که در کارت ذکر شده، باز گرداند.

پیام داخل این بطری شیشه‌ای، که بیش از ۱۰۸ سال پیش در دریا سرگردان بوده، بنا بر اعلام مؤسسه رکوردهای جهانی گینس قدیمی‌ترین پیامی است که از دریا گرفته شده است.

مگی که احتمالا پیرترین سگ دنیا بود، درگذشت

عکس تزئینی است

مگی که احتمالا پیرترین سگ دنیا بود، در استرالیا درگذشت.

برایان مکلارین، روز چهارشنبه به روزنامه محلی ویکلی تایمز استرالیا گفت که سگش، مگی، ۳۰ سال عمر کرد.

مکلارن گفت این سگ ماده، هفته آخر عمرش همچنان خوب بود و قادر به راه رفتن بود و به گربه ها غرغر می کرد.

جنیفر انیستون، "زیباترین زن جهان" در سال ۲۰۱۶ از نگاه نشریه پیپل

جنیفر انیستون ستاره ۴۷ ساله هالیوود می‌گوید، "وقتی سالم و قوی هستم، بهترین احساس را از خودم دارم."

نشریه پیپل (People) در گزارشی که روز چهارشنبه در وبسایت خود منتشر کرد، جنیفر انیستون هنرپیشنه معروف آمریکایی را به عنوان "زیباترین زن جهان" در سال ۲۰۱۶ معرفی کرده است.

به نوشته پیپل، با وجود آن که خانم انیستون یکی از ستاره‌های بزرگ هالیوود است، اما آنچنان فروتن و بی‌ادعاست که وقتی برای نخستین این خبر را شنید، نتوانست احساس خوشحالی خود را پنهان کند.

مقابله با پیری و راز جوان ماندن این هنرمند ۴۷ ساله، عامل دیگری است که به شهرت او اضافه کرده و خودش می‌گوید، "وقتی سالم و قوی هستم، بهترین احساس را از خودم دارم."

نشریه پیپل از قول جنیفر انیستون می‌نویسد "خنده‌دار است؛ به یک باره از یک دوره بی‌توجهی محض، ناگهان به فکر بدن‌‌مان می‌افتیم ... این که چطور بخوابیم و چگونه از خودمان مراقبت کنیم."

دادگاه نروژ: حقوق عامل کشتار جمعی نقض شده است

 آندرس برویک از نازی ها الهام گرفته است.

دادگاهی در نروژ رای داد که حقوق آندرس برویک، عامل یک کشتار دسته جمعی در نروژ، در زندان نقض شده است.

دادگاه روز چهارشنبه اعلام کرد که او "در دنیایی کاملا بسته" قرار دارد. این رای دادگاه باعث تعجب بسیاری شده است چرا که پیشتر گزارش شده بود او به امکانات رفاهی قابل توجهی دسترسی دارد.

آندرس برویک، که دارای عقاید ضدمهاجران است و در یک بمب گذاری و تیراندازی جداگانه در اسلو در سال ۲۰۱۱ ، ۷۷ نفر به قتل رساند، اخیرا گفته بود که حقوقش در زندان نقض شده است.

او که از نازی ها الهام گرفته، از جمله گفته بود صدها بار در زندان نروژ بازرسی کامل بدنی شده است.

با مچ گیری نیسان، میتسوبیشی به تقلب سوختی اعتراف کرد

مقامات میتسوبیشی در حال عذرخواهی در کنفرانس خبری روز چهارشنبه.

شرکت خودروسازی میتسوبیشی ژاپن اعتراف کرد که اطلاعات مربوط به مصرف سوخت ۶۲۵ هزار خودروی این شرکت را دستکاری کرده است.

میتسوبیشی ضمن اعلام این موضوع در روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری، عذرخواهی کرد.

به گفته میتسوبیشی، آزمایش کنندگان نیسان بودند که دریافتند اطلاعاتی که میتسوبیشی در مورد مصرف بهینه سوخت برخی از مدل های خود داده، با واقعیت مطابقت ندارد.

بازداشت مجری شبکه ماهواره‌ای پس از بازگشت به ایران

برخی رسانه‌های داخل ایران از بازداشت صبری حسن‌پور، مجری یک شبکه ماهواره‌ای خارج از ایران خبر می‌دهند که به ایران سفر کرده بود.

وبسایت جهان‌نیوز که به برخی محافل امنیتی ایران نزدیک است، روز چهارشنبه ( ۱ ارديبهشت) خبر داد که صبری حسن‌پور "سخنگوی تشکل غیر قانونی کنگره ملی ایرانیان برای نجات ایران و مجری شبکه ضد انقلاب سیمای رهایی" دستگیر شد.

این وبسایت مدعی است که آقای حسن‌پور "در پوشش دیدار با خانواده خود" به ایران سفر کرده و پس از حضور در شهرهای تهران، اهواز، اصفهان و کرج دستگیر شده است.

جهان‌نیوز به نقل از یک "منبع مطلع" نوشته که آقای حسن‌پور از پیش از انقلاب سال ۱۳۵۷ در خارج از ایران حضور داشته و در راستای " نفوذ فرهنگی" به ایران سفر کرده است. او خواستار توجه بیشتر به "حضور و نفوذ افراد ضد انقلاب، سلطنت طلب و معاند به داخل کشور" شده است.

دولت حسن روحانی بارها از ایرانیان خارج کشور دعوت کرده که به ایران سفر کنند و گفته که اگر فردی جرمی مرتکب نشده باشد و پرونده‌ای در دستگاه قضایی نداشته باشد، با خطری مواجه نخواهد شد.

جزییات بیشتری از تاریخ و چگونگی دستگیری آقای حسن‌پور و محل نگهداری او منتشر نشده است.

آغاز تبلیغات مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از صبح پنج شنبه

تبلیغات نامزدها برای شرکت در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از صبح پنجشنبه، دوم اردیبهشت آغاز می‌شود.

تبلیغات ۱۳۶ نامزدی راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس به مدت یک هفته ادامه می یابد و پس از آن، روز جمعه دهم اریبهشت رای گیری در ۵۶ حوزه انتخابیه برای انتخاب ۶۹ نماینده باقی مانده برگزار می شود.

محمد حسین مقیمی، رئیس ستاد انتخابات کشور با اعلام این خبر گفت که وزارت کشور برای این مرحله بیش از ۱۵ هزار صندوق رای در نظر گرفته است.

تبلیغات انتخاباتی برای مرحله دوم در حالی آغاز می شود که اصولگرایان که هم اینک اکثریت قاطع مجلس را در اختیار دارند، برای این مرحله فهرستی اعلام نکرده‌اند.

در مرحله اول، اصلاح طلبان با انتشار فهرست امید، موفق به کسب پیروزی قاطع در تهران و به دست آوردن حدود ۸۰ صندلی از سراسر کشور شدند. اصولگرایان نیز کمابیش تعداد مشابهی از نامزدها را راهی مجلس کردند. در این بین بیش از ۵۰ نامزد مستقل نیز به مجلس راه یافتند.

با این حال نتایج مرحله دوم انتخابات به دلیل تاثیرگذاری بر اکثریت مجلس و انتخاب رئیس و هیات رئیسه، برای جناح های مختلف از اهمیت خاصی برخوردار است.

اصلاح طلبان که در پایان مرحله اول تنها ۳۲ نامزد خود را به مرحله دوم فرستادند، یک روز پیش از آغاز تبلیغات انتخاباتی فهرست ۶۸ نفره از نامزدهای مورد حمایت خود را منتشر کرده‌اند، این در حالیست که اصولگریان فهرستی منتشر نکرده‌اند.

سفر جان کری به قاهره، همزمان با نارضایتی آمریکا از وضع حقوق بشر در مصر

پیش از سفر به مصر، آقای کری از وضعیت حقوق بشر در مصر ابراز نگرانی کرده بود.

جان کری، وزير امور خارجه آمريکا چهارشنبه، اول اردیبهشت با عبدالفتاح السيسی و سامح شکری، رئيس جمهوری و وزير امور خارجه مصر در قاهره ديدار می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمريکا اعلام کرد هدف اصلی سفر آقای کری به مصر، گفت و گو در زمينه مناسبات دو جانبه و بررسی مسائل منطقه ای ست.

برخی خبرگزاری ها پيش بينی می کنند، يکی ديگر از نکات مورد بحث آقای کری با مقام های مصری به احتمال زياد به تصميم اخير آمريکا در ارتباط با کاهش تعداد نيروهای آمريکايی مستقر در صحرای سينا اختصاص خواهد داشت.

پیش از این سفر، وزارت امور خارجه آمريکا روز سه شنبه در بيانيه ای از قول آقای کری در مورد وضعيت رو به وخامت حقوق بشر در مصر بويژه در هفته های اخير عميقاً ابراز نگرانی کرده بود.

آقای کری در بيانيه در اشاره به تصميم اخير دولت مصر در ارتباط با پيگيری مجدد نهادهای غير دولتی برای افشای موارد نقض حقوق بشر و دفاع از آزادی های مندرج در قانون اساسی مصر، اين حرکت را بخشی از يک اقدام گسترده تر در راستای ارعاب دگرانديشان سياسی، روزنامه نگاران، فعالان حقوق مدنی و شخصيت های فرهنگی مصر دانسته است.

وزير امور خارجه مصر در بيانيه تصريح کرده است که اين اقدامات خلاف اصول و ارزش های جهانی، و آزادی عمل نهادهای غير دولتی است و در تضاد کامل با ادعاهای دولت مصر است که می گويد خود را مسئول و متعهد به ايفای نقش جامعۀ مدنی در کشورداری و توسعۀ کشور خود می داند.

وزير امور خارجه آمريکا قرار است پس از اين ديدار برای پيوستن به رئيس جمهوری آمريکا در گردهمايی کشورهای عضو شورای همکاری خليج فارس به عربستان سعودی سفر کند.

وداع فیدل کاسترو در حزب کمونیست کوبا: به پایان عمر نزدیک شده ام

فیدل کاسترو که از سال ۲۰۰۸ جای خود را به برادرش رائول داد، کمتر در مجامع عمومی ظاهر می شود.

فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا که چندسالی است از قدرت کناره گیری کرده، طی سخنرانی بی سابقه ای از حزب کمونیست کوبا وداع کرد و گفت به پایان عمرش نزدیک شده است.

آقای کاسترو که به دلیل کهولت سن و بیماری کمتر در مجامع عمومی ظاهر می شود، این سخنان را سه شنبه در مراسم اختتامیه کنگره حزب کمونیست کوبا در هاوانا ایراد کرد.

وی گفت: "به زودی نود ساله می شوم. هیچگاه به آن فکر نکرده بودم و حاصلی هم نداشت. سرنوشت من هم مثل همه انسان ها است. این زمان برای همه ما فرا می رسد، اما ایده کوبای کمونیست پایدار خواهد ماند."

آقای کاسترو اکنون ۸۹ ساله است.

نشست حزب کمونیست در روزهای اخیر در کوبا تشکیل جلسه داده و بار دیگر رائول کاسترو، برادر فیدل را به عنوان رهبر این حزب انتخاب کرد.

رائول کاسترو که از سال ۲۰۰۸ جانشین فیدل شد، خود ۸۵ سال سن دارد.

آیا تهدید عربستان به خروج دارایی ها از آمریکا جدی است؟

وزیر خارجه سعودی تهدید کرده اگر طرح ضد عربستان به تصویب برسد، این کشور ۷۵۰ میلیارد دلار دارائی‌های خود را از آمریکا خارج می کند.

در حالی که باراک اوباما به عربستان سفر کرده، منتقدان او در سنای آمریکا، طرح مجاز شدن شکایت از عربستان را در کنگره آمریکا در دست بررسی دارند. عربستان تهدید کرده که دارایی های خود را از آمریکا خارج می کند.این تهدید چقدر جدی است؟

میچ مك كانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس سنا آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که هنوز طرح مجاز شدن شهروندان آمریکا برای شکایت از دولت عربستان سعودی را در دست بررسی دارد.

طرفداران تصویب طرح در کنگره از دولت اوباما می‌خواند بخشی از اسناد طبقه بندی شده را که احتمال دست داشتن عوامل سعودی یا شهروندان آن کشور در حمله‌های ۱۱ سپتامبر را تایید می‌کند، منتشر سازد.

نیویورک تایمز: عربستان درباره لایحه نقش ریاض در ۱۱ سپتامبر به آمریکا هشدار داد

به گزارش رویترز، این طرح مورد بررسی در سنا به شهروندان آمریکایی اجازه می‌دهد تا از دولت عربستان به اتهام دست داشتن عوامل آن در حملات ۱۱سپتامبر ۲۰۰۱ شکایت و درخواست غرامت کنند.

کاخ سفید با این اقدامی مخالف است و جاش ارنست سخنگو ی کاخ سفید گفته است باراک اوباما آن را رد خواهد کرد.

واکنش آمریکا به تهدید عربستان درباره لایحه نقش ریاض در حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر

اوباما پیش از سفر به عربستان گفت، تصویب چنان طرحی با اقدام تلافی جویانه سایر کشور‌ها علیه آمریکا رو به رو خواهد شد.

جمهوریخواهان نیز یکصدا با طرح موافق نیستند از جمله پل رایان رئیس مجلس نمایندگان که گفته است عربستان سعودی متحد ما است و با توجه به سفر رئیس جمهور اوباما به آن کشور شاید چنان اقدامی به صلاح نباشد.

این اقدام آن هم در آستانه سفر اوباما به ریاض به بحث‌های مخالف و موافق دامن زده و سعودی‌ها تهدید به تلافی جوئی مالی کرده‌اند.

در ریاض عادل الجبیر وزیر خارجه سعودی تهدید کرده است که اگر چنان طرحی به تصویب برسد کشورش ۷۵۰ میلیارد دلار دارائی‌های خود در آمریکا خواهد فروخت.

اما دیوید آتاوای از مرکز ویلسون در واشنگتن به صدای آمریکا می‌گوید عربستان سعودی به هر حال ناچار به چنین کاری خواهد شد.

وی گفت: "به نظرم قضیه کاملا جدی است. تنها به این دلیل که در صورت تصویب طرح ، سعودی‌ها خیلی نگران خواهند شد که دارائی‌های نقد، سهام و اوراق بهادار آن‌ها مصادره شود. پس ناچارند کاری بکنند."

آتاوای افزود: "نمی دانم همه ۷۵۰ میلیارد دلار را خواهند برد یا نه. اما برای حفظ آن‌ها باید گامهائی بردارند. به نظرم بخشهائی را در اروپا و منطقه یورو سرمایه گذاری خواهند کرد. و به هر حال اگر همه ۷۵۰ میلیادرد دلار را هم نبرند بخشهائی را خارج خواهند کرد."

مجله فرچون تهدید سعودی‌ها را بی‌اثر می‌داند و می‌نویسد اینکه سعودی‌ها پولشان را در آمریکا گذاشته‌اند، لطفی به آمریکا نکرده‌اند چرا که به نفع خودشان است. چون اینجا یک بازار بزرگ، با ثبات و مطمئن است و دلار آمریکا پشتوانه پول خود سعودی‌ها هم هست.

فرچون تاکید کرده، ضمن اینکه بانک مرکزی آمریکا ماهانه ۴۰ میلیارد دلار قرض می‌گیرد و کل دارائی سعودی‌ها در آمریکا موضوع وام هفت ماهه آمریکا بیشتر نخواهد بود بنابراین در مورد تاثیر منفی خروج سرمایه های سعودی از آمریکا نباید چندان نگران بود.

آمریکا: کره شمالی می تواند توافق هسته ای ایران را سرمشق قرار بدهد

آنتونی بلینکن، از معاونان وزارت امور خارجه آمریکا در حال سخنرانی - ۱۹ آوریل ۲۰۱۶

آنتونی بلینکن، از معاونان وزارت امور خارجه آمریکا گفت کره شمالی برای حل پرونده برنامه هسته ای خود می تواند از ایران الهام بگیرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد ماه گذشته و در پی چهارمین آزمایش هسته ای کره شمالی، تحریم ها علیه این کشور را تشدید کرد.

به گفته وزارت امور خارجه آمریکا آزمایش های هسته ای و موشکی کره شمالی، قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه این کشور را نقض کرده است.

ایران عضو "باشگاه مسابقات اسب عربی" شد

"باشگاه مسابقات میراث اسب عربی" یکی از معتبر‌ترین باشگاه‌های سوارکاری جهان است.

فدراسیون سوارکاری ایران به عضویت "باشگاه مسابقات میراث اسب عربی" یکی از معتبر‌ترین باشگاه‌های سوارکاری جهان پذیرفته شد.

بنا به گزارش سایت رسمی این باشگاه جهانی، ایران در سال ۲۰۱۹ میزبان مسابقات جهانی سوارکاری با اسب عربی خواهد شد.

اسب عربی یا حصان العربی یکی از نژادهای اسب سبک جهان است که زادگاه آن در خاورمیانه است و سوارکاری با آن به دلیل ساختار بدنش، آسان است.

فدراسیون سوارکاری ایران با عضویت در باشگاه جهانی میراث مسابقات با اسب عربی توانست گام بزرگی در تثبیت جایگاه خود به عنوان یکی از مهم‌ترین مناطق پرورش اسب اصیل و سوارکاران زبده در جهان برداشته و در کنار کشورهایی همچون آمریکا، بریتانیا، استرالیا، روسیه، برزیل، لهستان، و سوئد قرار گیرد که در این رشته بسیار فعالند.

ایران یکی از کشورهای برجسته در پرورش اسب عربی یا اسب اصیل است و خود را آماده می‌کند تا میزبان مسابقات سوارکاری با اسب عربی در سال ۲۰۱۹ جهان شود.

مسعود خلیلی رییس فدراسیون سوارکاری با اعلام موافقت سازمان جهانی اسب عربی با میزبانی ایران گفت: قرار است اعضای هیات رییسه این سازمان جهانی سال آینده بازدیدی از ایران داشته باشند.

بنا به گزارش سایت سوارکاری ایران، استان خوزستان قطب پرورش اسب اصیل عربی کهن‌ترین گونه اسب است که نقشی اساسی در تاریخ انسان و اسب بازی کرده است.

عمر این‌ نژاد به چهار هزار و ۵۰۰ سال قبل بازمی‌گردد و خاستگاه آن خاورمیانه و نواحی بیابانی یا نیمه بیابانی این منطقه است. با تلاش سلسله ساسانیان در پرورش و اصلاح این‌نژاد، اسبهای اصیلی به وجود آمدند که به خاطر چابکی و مقاومتشان مایه حیرت شدند.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG