ویدیوها

00:03:11
کميساريای عالی پناهندگان سازمان ملل شمار اقليت مسلمانان روهينگيايی را که از هفته پيش تا کنون در حال ترک خاک ميانمار هستند حدود ۷۳ هزار تن اعلام کرد. در عين حال دولت بنگلادش، ميزبان این پناهجویان هشدار داد که تا کنون ۵۳ نفر از اين پناهجويان در رودخانۀ مرزی دو کشور جان باخته اند.
00:03:25
پرزیدنت ترامپ و ملانیا، بانوی اول آمریکا روز شنبه ۱۱ شهریور یک روز کاری کامل را به دیدار و گفتگو با آسیب دیدگان از طوفان هاروی اختصاص دادند. پرزیدنت ترامپ پس از دیدار از نواحی آسیب دیده در ایالت تکزاس ضمن توقف در ایالت لوئیزیانا از تلاش های ماموران و امداد رسانان نیز تقدیر کرد.
00:02:44
شورا ی امنیت سازمان ملل متحد در پی گفتگوهائی مفصل و فشرده به تمدید ماموریت نیروهای موقت پاسدار صلح لبنان، موسوم به یونیفیل رای مثبت داده است. آمریکا و اسرائیل از یونیفیل به خاطر کم کاری در جلوگیری از فعالیت های نظامی حزب الله لبنان انتقاد داشتند.
00:02:30
پگی ویتسون، فضانورد آمریکایی اواخر شنبه شب یازدهم شهریور به وقت ایالات متحده به سیاره زمین بازگشت. وی اکنون صاحب رکورد بیشترین مدت اقامت در خارج از اتمسفر زمین در میان فضانوردان آمریکایی است.
00:04:14
آمریکا و جامعه جهانی آزمایش بمب هیدروژنی کره شمالی را محکوم کردند و آن را تهدیدی جدی برای صلح و ثبات منطقه ای خواندند. وزارت خزانه داری آمریکا نیز از تدارک برای تحریم های بیشتر علیه کره شمالی خبر داد. کره شمالی می گوید این بمب برای قرار دادن در کلاهک موشک قاره پیما طراحی شده است.
00:03:44
ظهور ایرانیان و آمریکائیان ایرانی تبار در صنعت فناوری عنوان گزارشی است که نیوز بایتس سایت خبری اینترنتی هندی پس از سپرده شدن اداره امور شرکت عظیم اوبِر به یک آمریکائی ایرانی الاصل منتشر کرد. نیویورک تایمز نیز روز جمعه نیمی از صفحه اقتصادی خود را به تشریح کارنامه او اختصاص داد.
00:11:50
پیکارجویان خلافت اسلامی موسوم به داعش، سه سال پیش با حمله به روستای کوجو در کردستان عراق، صدها زن ودختر کرد ایزدی را به اسارت گرفتند. لقمان احمد، هنرمند کرد سوری و خبرنگار بخش کردی صدای آمریکا، در سومین سالگرد این رویداد، آلام و درد این دختران را با نقاشی به تصویر کشیده است.
00:02:03
همزمان با فرو رفتن سیلاب های ناشی از توفان دریائی هاروی در ایالت های تگزاس و لوئیزیانا، مقابله با عواقب و آثار آن بر سلامت و بهداشت مردم در کانون توجه مقامات فدرال و محلی است.
00:02:36
در میانمار بحران ناشی از خشونت های قومی و فرقه ای مذهبی فرار منجر به مرگ جمعی از آوارگان اقليت مسلمان به کشور های همسایه را در پی داشته است.
00:02:19
در آلمان پی کشف یک بمب منفجر نشده جنگ جهانی دوم، مسئولان امور در اقدامی پیشگیرانه ده ها هزار سکنه اطراف محل بمب را موقتا جابجا می کنند تا عملیات خنثی سازی به اجرا گذاشته شود.
00:03:08
شعار معروف اوباما که می گفت «بله ما می توانیم» از یک آمریکایی آتشین مزاج لاتین تبار به نام دولورِس هوئرتا قرض گرفته شده بود. بسیاری نمی دانند هوئرتا به حقوق مدنی در آمریکا کمک می کند.
00:02:05
برخی از انواع انرژی مانند انرژی خورشیدی و باد از نوع انرژی های تجدیدپذیر هستند. در حالیکه برخی دیگر انواع انرژی از منابع بازیافتی به دست می آیند. فیت لاپیدوس، خبرنگار صدای آمریکا، در گزارش پیش رو نگاهی دارد به انرژی های بازیافتی که از لاستیک های کهنه و روغن های پس مانده به دست می آیند.
00:02:16
وسائل خانگی هوشمند که از آخرین فناوری ها بهره می گیرند ستاره نمایشگاه کالاهای مصرفی الکترونیکی در برلین است. این نمایشگاه تجاری که بزرگترین از نوع خود در جهان است روز جمعه ۱ سپتامبر، دهم شهریور ماه افتتاح شد و تا چهارشنبه ۶ سپتامبر، پنجم شهریور به روی عموم باز است.
وضعیت اقتصاد تگزاس پس از هاروی چه خواهد شد؟
00:03:09
با وجوديکه در ارزيابی های عمومی ميزان تخريب توفان دريايی هاروی در ايالت تگزاس به ويژه شهر هيوستون که کانون حرکت اين طوفان بود آثار جبران ناپذيری از خود به جا گذاشته. يکی از کارشناسان اقتصادی با خوشبينی معتقد است اقتصاد تگزاس بهبود خواهد يافت.
00:01:01
حدود ۴۰۰ نفر در خشونت های استان راخینه در میانمار در هفته گذشته کشته شده اند. که به گفته مقامهای نظامی تقریباً همه آنها از مسلمانان هستند. پلیس محلی در بنگلادش روز جمعه گفت بسیاری از اجساد روی رودخانه مرزی شناور بودند.