اگرچه مدتی پس از گروگان گیری دیپلمات های آمریکایی در تهران ، اعلام شد که زنان و آفریقایی ها آزاد می شوند ، اما در میان 52 گروگانگیر که به مدت 444 روز در بازداشت بودند ، دو زن و یک آفریقایی-آمریکایی آزاد نشده اند. 

"کاترین ال کوبا ، 42 ساله ، از فیرفکس ، ویرجینیا ، مسئولیت امور فرهنگی سفارت را برعهده داشت و الیزابت آن سوئیفت ، 40 ساله ، از واشنگتن دی سی ، رئیس بخش سیاسی سفارت بود. 

همچنین ، "چارلز ا. جونز جونیور ، 40 ساله ، کارشناس ارتباطات و مسئول ارتباط از راه دور ، تنها آفریقایی-آمریکایی بود که با دیگر آفریقایی ها جنگید. 

از 52 گروگان آمریکایی ، سه نفر در ساختمان وزارت خارجه رژیم ایران اسیر شدند. 

مایکل هاولند ، 34 ساله ، از اسکندریه ، ویرجینیا ، یک دستیار امنیتی است. بروس لانینگن ، 58 ساله ، از بتسدا ، مریلند ، منشی سفارتخانه و ویکتور ال تامست 39 ساله از اسپرینگفیلد ، اورگان ، رئیس ارشد سیاسی سفارتخانه ، یکی از سه نفری بود که از دیگران جدا شد و در ساختمان وزارت امور خارجه زندانی شد. 

یكی از گروگان ها هیچ ارتباطی با سفارت آمریكا در تهران نداشت و برای سفر به تهران آمده بود ، جایی كه وی برای بازدید از سفارت رفته بود و دستگیر شد. 

"ویلیام اف کیو جونیور ، 50 ساله ، از بروکلین ، ماساچوست ، مسئولیت مدارس آمریکایی را در اسلام آباد پاکستان در یک سفر به تهران بر عهده داشت. 

بنر تلگرام