جهان

U.S. Army Brig. Gen. Damian T. Donahoe, deputy commanding general, Combined Joint Task Force - Horn of Africa, center, talks…
شماری از سومالیایی ها از تصمیم دونالد ترامپ در آخرین روزهای رئیس جمهوری خود در آمریکا برای خارج کردن نیروهای آمریکایی ناراحت شده اند و روز شنبه ۱۵ آذر از جو بایدن، که قرار است رئیس جمهوری بعدی آمریکا باشد، خواستند این تصمیم را تغییر دهد.
وزیر خارجه عربستان روز جمعه ۱۴ آذر گفت که برای اختلاف تلخ موجود با قطر یک راه حل «در دسترس» قرار گرفته است.
US Secretary of State Mike Pompeo speaks to the press prior to meeting with Kuwaiti Foreign Minister Sheikh Ahmad Nasser Al…
مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۱۴ آذر با انتشار بیانیه‌ای از اعمال محدودیت بر صدور روادید ایالات متحده برای مقام‌های چین و حزب کمونیست آن کشور خبر داد.
A currency exchange shop employee shows 100 Euros, 100 U.S. dollars and 100 Turkish Liras banknotes at his shop at a market…
پس از آن که قانونگذاران آمریکایی وضع تحریم‌های اجباری علیه ترکیه را در یک طرح بودجه دفاعی ایالات متحده گنجاندند، ارزش لیر ترکیه روز جمعه ۱۴ آذر با کاهشی موقتی رو‌به‌رو شد.
آلمان خواستار آن شد که یک توافق هسته‌ای تازه و فراگیرتر با ایران، که شامل مهار برنامه موشک‌های بالستیک آن کشور نیز باشد، حاصل شود.
این از معدود عکسهای منتشر شده از اسدالله اسدی، ۴۷ ساله است.
خبرگزاری فرانسه به نقل از وکیل اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی متهم به دست داشتن در توطئه بمب‌گذاری در یک گردهمایی بزرگ سازمان مجاهدین خلق، اعلام کرد که حکم رسمی دادگاه برای او قرار است روز ۲۲ ژانویه صادر شود.
FILE PHOTO: The flags of Israel and Bahrain flutter along a road in Netanya
بحرین می‌گوید که در زمینه واردات کالا از اسرائیل، میان کالاهای تولیدشده در داخل خاک اسرائیل و کالاهای تولیدشده در شهرک‌های اسرائیلی تفاوت قائل نخواهد شد.
Turkey's EU Affairs Minister Volkan Bozkir addresses the media after a meeting with Belgium Foreign Minister Didier Reynders at…
بیش از ۱۰۰ نفر از رهبران و مقامات عالی‌رتبه جهان در یک نشست ویژه دو روزه که از پنجشنبه به صورت مجازی در مجمع عمومی سازمان ملل برگزار می‌شود، برای بررسی واکنش جهانی به همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ و اتخاذ یک استراتژی برای بهبود شرایط فعلی، گرد هم می‌آیند. 
زلمای خلیل زاد، نماینده ایالات متحده در مذاکرات صلح افغانستان، پیش از گفتگوها میان دولت افغانستان و طالبان، در دوحه در قطر. آرشیو، ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰
زلمی خلیل‌زاد،‌ نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور صلح افغانستان، برای حمایت از مذاکرات صلح آن کشور به ترکیه و قطر سفر می‌کند.
رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایالات متحده روز چهارشنبه ۱۲ آذر گفت که وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، طرح خارج کردن نظامیان آمریکایی از افغانستان را بر مبنای فرمان پرزیدنت ترامپ و کاهش دادن شمار آنها به ۲۵۰۰ تن تا پانزدهم ژانویه سال آینده میلادی، تایید کرده است.