جهان

آخرین آمار کرونا در ایران و جهان
رویترز با انتشار گزارشی در روز چهارشنبه ۱۴خرداد، می گوید اسنادی که به تازگی از شرکت چینی هواوی به دست آورده نشان می دهد این شرکت تلاش کرد روابط خود با ایران در فروش تجهیزات کامپیوتری آمریکایی را بعد از انتشار یک گزارش این خبرگزاری درسال ۲۰۱۳، پنهان کند.
Protesters gesture with five fingers, signifying the "Five demands - not one less" in a shopping mall during a protest against…
نخست وزیر بریتانیا، اعلام کرد که اگر چین قوانین امنیتی خود را اعمال کند، کشورش آماده است مسیر اعطای تابعیت به حدود ۳ میلیون شهروند هنگ‌کنگ را که واجد شرایط دریافت حق زندگی و کار در این کشور هستند، هموار کند.
U.S. Secretary of State Mike Pompeo speaks to the media at the State Department in Washington
مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا در پیامی از اجازه ندادن به برگزاری مراسم یادبود قربانیان کشتار میدان تیانانمن چین در هنگ‌کنگ انتقاد کرد. وزیر خارجه آمریکا قرار است در مراسمی با بازماندگان قربانیان این کشتار، دیدار کند. 
سیروس اصغری، شهروند ایرانی که به اتهام نقض قوانین تجارت ایالات متحده آمریکا بازداشت شده بود، پس از تبرئه در دادگاه، به ایران بازگردانده شد.
خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی می نویسد سازمان بهداشت جهانی سراسر ماه ژانویه به طور علنی، آنچه را اقدام چین در واکنش سریع به شیوع ویروس کرونا می خواند، تمجید می کرد، اما پشت صحنه ماجرا به طور عمده چیز دیگری بود.
FILE - In this March 25, 2019, file photo White House adviser Jared Kushner listens during a proclamation signing with…
گزارش‌ها حاکی است که وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه ۱۲ خردادماه خواستار آماده سازی برای الحاق بخش هایی ازکرانه باختری به اسرائیل شده است. همچنین مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل با هم گفت‌وگو کرده‌اند.
Fighters loyal to the internationally recognised Libyan Government of National Accord (GNA) are pictured during clashes with…
 نمایندگی سازمان ملل متحد در لیبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه‌های درگیر در لیبی موافقت کردند تا مذاکرات مربوط به آتش‌بس را از سر بگیرند.
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین در یک تماس تلفنی درباره برگزاری نشست گروه هفت با هم گفت‌وگو کردند.
افراد مسلح با صورت های ماسک زده طی ۲۴ ساعت مقررات منع آمد و شد ناشی از شیوع ویروس کرونا در خیابان های صنعا نگهبانی می دهند. آرشیو ۶ مه ۲۰۲۰.
سازمان ملل متحد با وجود نیاز فزاینده ناشی از کرونا ناچار به کاهش کمک به یمن شده است
People board a taxi as the public bus service is suspended due to the COVID-19 pandemic, in Guatemala City, on April 1, 2020. -…
با عادی شدن شرایط، نگرانی درباره شیوع دوباره کرونا در خیلی از شهرهای جهان افزایش یافته است.
روزنامه هاآرتص در گزارشی اعلام کرد حدود دو ماه پیش حمله‌ای سایبری از سوی ایران علیه شبکه آب آشامیدنی اسرائیل و با هدف افزایش کلرین صورت گرفته است.
یک داروساز قرص هیدروکسی کلروکین را در دهلی نو در هند نشان می دهد. آرشیو ۹ آوریل ۲۰۲۰.
آمریکا برای مبارزه با ویروس کرونا ۲ میلیون واحد هیدروکسی کلروکین به برزیل می فرستد
(FILES) In this file photo taken on February 1, 2019 Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan holds a joint press conference…
نخست وزیر ارمنستان در برنامه زنده از طریق فیسبوک، اعلام کرد که نتیجه آزمایش کرونا او و خانواده‌اش مثبت اعلام شده است.
ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل، روز یکشنبه ۱۱ خرداد ماه در حالی که سوار بر اسب بود، به جمع اعتراض کنندگان به دیوان عالی این کشور پیوست. دیوان عالی برزیل در حال تحقیق درباره آقای بولسونارو است.