جهان

یک سرباز در محل انفجار در بندر بیروت در لبنان ایستاده است. ۶ اوت ۲۰۲۰
ایالات متحده سه هواپیمای باربری «سی-۱۷» حامل محموله‌های امداد را به لبنان می‌فرستد. این کمک‌ها در پی انفجار مهیب در فرودگاه بیروت که دست کم ۱۳۷ کشته به جای گذاشت ارسال می‌شود. هواپیمای اول حامل غذا، آب، و اقلام درمانی روز پنج‌شنبه در بیروت به زمین نشست.
The port area lies in devastation following this week's massive explosion in the port of Beirut, Lebanon, Friday, Aug. 7, 2020…
به ‌گزارش رویترز در روز جمعه ۱۷ مرداد، رئیس جمهوری لبنان گفت که تحقیقات در مورد انفجار بزرگ در بندر بیروت بررسی احتمال «مداخله خارجی» در وقوع انفجار را نیز شامل می‌شود.
بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان بیماری های مسری افغانستان و ژاپن در کابل به دستگاه تنفس مصنوعی وصل شده اند. ۱۸ ژوئن ۲۰۲۰
در یک پژوهش رسمی انجام گرفته توسط دولت افغانستان ادعا شده که احتمالا یک سوم از جمعیت افغانستان، حدود ۱۰ میلیون نفر، به کووید-۱۹ مبتلا شده اند.
یک ساختمان آسیب دیده در اثر انفجار مهیب در بیروت در لبنان. ۵ اوت ۲۰۲۰
تحقیقات درباره انفجار مرگبار در بندر بیروت بر چگونگی انبار شدن ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم، یک ماده شیمیایی با قابلیت بالای انفجاری که در تولید کود استفاده می شود، تمرکز دارد. انفجارهای مرگبار ناشی از نیترات آمونیوم سابقه دارد:
امرسون منانگاگوا، رئیس جمهور زیمبابوه، در حال ایراد سخنرانی یادبود یکی از وزیران آن کشور که در اثر کووید-۱۹ جان باخت. ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰
خزانه داری آمریکا یک متحد دولت زیمبابوه را به اتهام میلیون ها دلار سوء استفاده مالی هدف تحریم های مالی قرار داد.
بعضی از مردم در مبادله ارز در شهر ادلب در سوریه از لیر ترکیه به جای پوند سوریه استفاده می کنند. ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰
تصمیم هفته پیش آمریکا مبنی بر تحریم یک عضو تازه شبکه بدنام راوی مستقر در ترکیه نگرانی های تازه ای را در میان ناظران موجب شده است که نشان می دهد نیروهای جهادی به استفاده از ترکیه برای تامین مالی فعالیت هایشان در سوریه ادامه می دهند.
A young man wears a mask as he passes a easter advertising board downtown in Munich, Germany, Monday, March 30, 2020. In order…
شرکت مودرنا روز چهارشنبه، قیمت واکسن احتمالی خود را بین ۳۲ تا ۳۷ دلار برای هر دز اعلام کرد که بالاتر‌از قیمتی است که شرکت فایزر بر‌سر آن با دولت آمریکا به توافق رسیده است. 
FILIE - This June 6, 2019, file photo shows the U.S. Treasury Department building at dusk in Washington. Multiple published…
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد، یک شبکه قاچاق در لیبی - شامل سه شخص حقیقی و یک شخص حقوقی - که باعث بی‌ثباتی در این کشور می‌شود را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.
French President Emmanuel Macron listens to a resident as he visits a devastated street of Beirut, Lebanon, Thursday Aug.6,…
امانوئل مکرون، رئيس جمهوری فرانسه، در پی انفجار اخیر بیروت روز پنجشنبه ۱۶ مرداد وارد لبنان شد.
Israel's Economy Minister Eli Cohen poses for a picture at his office in the Knesset, the Israeli parliament, in Jerusalem…
وزیر اطلاعات اسرائيل، الی کوهن، می گوید این کشور برای هر سناریویی در ارتباط با ایران، آمادگی دارد.
Aftermath of Tuesday's blast in Beirut's port area
پس از انفجار در بندر بیروت دولت لبنان متعهد شد که درباره این انفجار ویرانگر در هفته جاری تحقیق کند و همچنین مسئولان این بندر را در بازداشت خانگی قرار دهد. این در حالی است که همچنان تلاش‌ها برای برداشتن آوار و پیدا کردن مفقودین این حادثه ادامه دارد.
Social media image shows damage at the Saint George Hospital after a devastating port explosion in Beirut
یک سخنگوی وزارت خارجه آمریكا از کشته شدن دست‌کم یک شهروند آمریکایی و زخمی شدن تعدادی دیگر براثر انفجار در بیروت خبر داد. 
Saudi women's rights activist Loujain al-Hathloul is seen in this undated handout picture. Marieke Wijntjes/Handout via REUTERS
وزارت خارجه ایالات متحده با ابراز نگرانی از شرایط لُجَين الهَذلول، فعال حقوق زنان که در عربستان سعودی زندانی است، خواستار آزادی او شد.
استخری در ملکی متعلق به الکس ساب در کلمبیا. ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۰
دادگاهی در کشور «کیپ ورده» در غرب آفریقا با استرداد الکس ساب، تاجر کلمبیایی، به ایالات متحده موافقت کرده است. او در آمریکا با اتهام پولشویی به نیابت از دولت سوسیالیست ونزوئلا روبرو خواهد شد.
یک معترض با ماسکی با طرح پرچم لبنان علیه دولت در تظاهراتی در بیروت شعار می دهد. ۲ ژوئیه ۲۰۲۰
لبنان که روز سه شنبه یک انفجار مهیب و مرگبار را در بیروت شاهد بود در میانه بدترین بحران اقتصادی خود در چند دهه گذشته و سطحی بی سابقه از ناآرامی های اجتماعی قرار دارد. در لبنان از سال ۲۰۰۵ چه گذشته است: