یک مقام رسمی یمنی از بازگشت شماری از اعضای ارشد دولت تبعیدی یمن به عدن خبر داد و گفت هدف از این اقدام هموار کردن راه بازگشت دولت تبعیدی به یمن است. شیعیان حوثی مخالف دولت، سه ماه پیش صنعا را گرفتند و دولت رسمی راه عدن را در پیش گرفت ولی با ادامه پیشروی شیعیان حوثی، عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری و مقامات و مسئولان کشور را ترک کردند و به عربستان گریختند. 

هیئت مقامات یمنی روز پنجشنبه با هلیکوپتر در یک پایگاه هوایی در عدن فرود آمدند. یک مقام رسمی یمن به رویترز گفت: «عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن هیئت متشکل از مقامات امنیتی و وزیران کابینه اش را به عدن فرستاده تا وضعیت امنیتی را بررسی کنند و پیشاپیش احیای موسسات دولتی در عدن، از وجود ثبات اطمینان یابند.»

این هیئت از وزیران کشور و حمل و نقل، وزیر سابق کشور، رئیس اداره امنیت و معاون مجلس نمایندگان یمن متشکل است.

نیروهای مسلح محلی توانستند فرودگاه یمن و بندرگاه اصلی آن را طی دو روز گذشته از شیعیان حوثی  پس بگیرند. طبق اظهارات مسئولین پزشکی و بهداشتی، این درگیری ها ده ها کشته برجای نهاد. 

شیعیان حوثی، در ماه سپتامبر صنعا را تصرف کردند و از آنجا به جنوب و شرق پیشروی کردند. حوثی ها تحرکات خود را انقلاب علیه دولت فاسد و شبه نظامیان سنی تندرو توصیف می کنند. 

گفته می شود کشورهای عرب، بویژه امارات متحده عربی حدود صد خودروی جنگی را به نیروهای ائتلاف داده است. در حملات و درگیری های دو روز گذشته، نیروهای ائتلاف با حمایت حملات هوایی عربستان سعودی، به سوی یکی از مهمترین پایگاه های هوایی در ۵۰ کیلومتری شمال عدن پیشرفت کردند.