زلمای خلیل زاد، نماینده ایالات متحده در مذاکرات صلح افغانستان، پیش از گفتگوها میان دولت افغانستان و طالبان، در دوحه در قطر. آرشیو، ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۰
زلمی خلیل‌زاد، نماینده ایالات متحده در مذاکرات صلح افغانستان (آرشیو)

زلمی خلیل‌زاد،‌ نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور صلح افغانستان، برای حمایت از مذاکرات صلح آن کشور به ترکیه و قطر سفر می‌کند.

بر اساس بیانیه‌ای که روز پنجشنبه ۱۳ آذر از سوی دفتر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، آقای خلیل‌زاد در ترکیه در مورد هماهنگی بین‌المللی و حمایت ترکیه از مذاکرات صلح افغانستان گفت‌وگو خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که آقای خلیل‌زاد سپس در قطر با دو طرف افغانستانی این مذاکرات در مورد دور بعدی ‌گفت‌و‌گوهای‌‌شان دیدار می‌کند.

U.S. Secretary of State Mike Pompeo holds a news conference in Washington
استقبال آمریکا از پیشرفت چشمگیر در مذاکرات صلح افغانستان؛ مایک پمپئو: آمریکا به پشتیبانی خود از این روند ادامه خواهد داد
مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، از به دست آمدن پیشرفت‌های چشمگیر در مذاکرات صلح افغانستان میان دولت آن کشور و طالبان استقبال کرد و آن را «دستاوردی بسیار مهم در مذاکرات صلح افغانستان» خواند.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، پیشتر از به دست آمدن پیشرفت‌های چشمگیر در مذاکرات صلح افغانستان میان دولت آن کشور و طالبان استقبال کرد و آن را «دستاوردی بسیار مهم در مذاکرات صلح افغانستان» خواند.